Aktualności

Wszystkie działy

Coraz ciekawiej w Lidze Letniej

Półmetek już za nami.

Połowa meczów już rozegrana, a tylko jedna drużyna ma zagwarantowaną grę o miejsca medalowe. W tym tygodniu odbyło się sześć meczów, w których zawodnicy zdobyli łącznie 705 punktów. Najefektowniejszym wynikiem mogą pochwalić się Komary, które rzuciły przeciwnikom ich aż 107.

Rozjuszone Leniwce pokonały OVOO 54:53, choć to Ci drudzy stanęli na wysokości rzutów wolnych na dwie sekundy przed końcem meczu. Dwa rzuty okazały się niecelne, przez co to Leniwce są bliższe awansu do półfinału.
W meczu o fotel lidera grupy B PKK 99 pokonało Z Bad Boys 57:50. W tym spotkaniu czuć było bardzo duże emocje – zawodnicy popełnili łącznie 42 faule i stawali 38 razy na linii rzutów wolnych. Do zwycięstwa graczy z Pabianic poprowadził duet Karpiak – Kowalewski, który zdobył ponad połowę punktów zespołu.
Na parkiecie zobaczyliśmy po raz kolejny Panie – w Rozjuszonych Lenicach Aleksandra Pawlak zdobyła 12, a w drużynie Z Sędziami Nie Wygrasz Dominika Szewczyk zdobyła o punkt więcej.
Samo Gęste (do niedawna Worldbox Basketball) zanotowali trzecią wygraną i są jedyną ekipą bez porażki. Arkadiusz Świt oddawał rzuty z 8 i 9 metra, jednocześnie trafiając prawie wszystkie rzuty z pola za 2, dzięki czemu uzbierał 29 punktów. Najwyższy wskaźnik eval tej kolejki osiągnął kolega Arka z zespołu – Michał Mycko.

Kolejne mecze zaplanowane są we wtorek (20.07.2021) oraz czwartek (22.07.2021). Wszystkie spotkania rozgrywane były do tej pory na boisku przy ul. Rysowniczej 1/3. Z racji ostatnich burz boisko jest chwilowo zamknięte. Ostateczne miejsce rozgrywania meczów zostanie podane w poniedziałek w godzinach porannych.

Organizator: stowarzyszenie CNBA

Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - „Łódź Sportowa – organizacja imprez sportowo – rekreacyjnych”.