Aktualności

Wszystkie działy

III liga przed play-offami

III liga przed play-offami

Zakończyliśmy drugą fazę grupową w III lidze

Przed zawodnikami najniższej klasy rozgrywkowej w CNBA bardzo intensywny tydzień play-off, w którym dwie drużyny rozegrają aż po 3 mecze.

Przypomnijmy, że z racji nieparzystej liczby drużyn (7), system rozgrywek III ligi w bieżącej edycji musiał być nieco zmieniony. Po pierwszej fazie, w której graliśmy systemem "każdy z każdym", podzieliliśmy zespoły na dwie grupy. Czołowa trójka walczyła o rozstawienie przed fazą play-off, natomiast ekipy z miejsc 4-7 o ostatnie, czwarte miejsce w półfinale. Co ważne, zgodnie z regulaminem, tabele ruszały "od zera".

W górnej części tabeli mieliśmy już zapowiedź bardzo interesujących play-offów, ponieważ 2 mecze skończyły się różnicą 1 punktu, a trzeci - zaledwie czterech "oczek". Ostatecznie z pierwszej pozycji do decydującego starcia przystąpi Chechło Drinking Team, z drugiego miejsca UMed Bullets, a z trzeciego - Będzie Dobrze.

Emocji do ostatnich akcji w ostatniej kolejce nie brakowało także w dolnej części tabeli. Rywalizacja o miejsce w play-offach trwała do samego końca i o wszystkim decydowało bezpośrednie starcie Aesthetic Lions II z TT PSC. Co ciekawe, obie te drużyny zaliczyły bardzo słaby początek sezonu i pierwszą fazę zakończyły na ostatnich pozycjach w tabeli. W najważniejszej potyczce, wynik przez cały mecz oscylował wokół remisu, a ostatecznie wygrali Lions II 37:35 i to oni zmierzą się z Chechło DT w półfinale III ligi.

O piąte miejsce zagrają gracze TT PSC, a ich rywalami będzie Tarmak by Decathlon. W meczu dwóch beniaminków ligi, które decydowało o udziale w meczu piątą lokatę, Tarmak pokonał Bobry Bimbru 55:51.

Tabela III ligi po drugiej fazie grupowej:
1. Chechło Drinking Team 4 pkt.
2. UMed Bullets 3 pkt.
3. Będzie Dobrze 2 pkt.
---
4. Aesthetic Lions II 5 pkt. (bezpośredni mecz: +2)
5. TT PSC 5 pkt.
6. Tarmak by Decathlon 4 pkt. (bezpośredni mecz: +4)
7. Bobry Bimbru 4 pkt.

Pary play-off:
Chechło DT - Aesthetic Lions II
UMed Bullets - Będzie Dobrze

Mecz o 5. miejsce:
TT PSC - Tarmak by DecathlonPartnerzy

R E K L A M A