Aktualności

Wszystkie działy

Kilka słów o ostatniej kolejce

Kilka słów o ostatniej kolejce

O meczach i MVP w krótkim podsumowaniu.

Hycom Basket Squad to jedyna drużyna bez porażki w Superlidze po czterech seriach spotkań. Zawodnicy prowadzeni przez Marcina Michalskiego pewnie kroczą w stronę play-offów, a tym razem nie dali szans zmagającym się z problemami kadrowymi Sharksom. W tabeli Superligi, z której tylko czołowe 4 zespoły awansują do decydującego starcia, jest coraz ciaśniej i nie ma tu meczów bez znaczenia. MVP tygodnia w najwyższej klasie rozgrywkowej został Kuba Orłowski z ekipy "Z Kimś", który zanotował 22 punkty, 4 zbiórki, 4 przechwyty i 4 asysty. Kluczem do wysokiego wskaźnika EVAL (30) okazała się wysoka skuteczność (83% z gry).
 
Na dwie części podzieliły się obie tabele w I lidze. W grupie A mamy 5 drużyn, które walczą o awans do play-off, a miejsca tylko 4. Grupa B to z kolei aż 3 niepokonane zespoły po 4 kolejkach, a to oznacza, że w każdej następnej czeka nas mecz na szczycie. Najbardziej wartościowym graczem tygodnia - Adam Majecki z Rozjuszonych Leniwców z EVALem 35 i 29 punktami na koncie.

Najbardziej wyrównane okazały się w minionym tygodniu spotkania III ligi. UMed Bullets, składający się z większości z zagranicznych studentów Uniwersytetu Medycznego, pokonał po zaciętym meczu TT PSC, wzmocnione w tej edycji Piotrem Kłosińskim - długoletnim graczem Superligi. Losy meczu ważyły się do ostatniej sekundy, a wygrana UMedu - najniższa z możliwych (41:40). Podobnie było w potyczce dwóch drużyn, które debiutują w CNBA. Bobry Bimbru okazały się minimalnie lepsze od Tarmak by Decathlon, wygrywając 48:46. MVP II i III ligi tym razem został Jakub Hańćka z Looney Squad, głównie za sprawą dyspozycji pod tablicami - zebrał z nich aż 15 piłek.

MVP IV tygodnia (16-18 października)
Superliga: Kuba Orłowski (Z Kimś)
I liga: Adam Majecki (Rozjuszone Leniwce)
II-III liga: Jakub Hańćka (Looney Squad)Partnerzy

R E K L A M A