Aktualności

Wszystkie ligi

Kolejny tydzień Ligi Letniej za nami

Kolejny tydzień Ligi Letniej za nami

I kilka rekordów pobitych...

Samo Gęste pokonało Lucky Winners 138:97 w najbardziej ofensywnym meczu w historii Ligi Letniej. Bartosz Wróbel rzucił rekordowe 65 punktów w spotkaniu. 

Samo Gęste to zespół złożony z graczy występujących w rozgrywkach Polskiego Związku Koszykówki. Okres letni i udział w lidze CNBA jest idealną okazją, aby się trochę poruszać w wakacje. Przy okazji zawodnicy grają niezwykle efektownie i skutecznie. Po raz kolejny przekroczyli barierę 100 punktów, notując drugą wygraną w edycji. Bartosz Wróbel, występujący w zeszłym sezonie w Łódzkim Klubie Sportowym, trafił aż 13 z 20 rzutów z dystansu, notując łącznie aż 65 punktów. Już we wtorek Samo Gęste zagra mecz decydujący o tym, czy zagra w półfinale. 

Wspomniani Lucky Winners po wtorkowej przegranej szybko się zrehabilitowali – dwa dni później pokonali Nie ŁódźMy Się 52:41 i tym zajmą prawdopodobnie trzecie miejsce w grupie. Najlepszym graczem meczu był Filip Śnieżyński autor 13 punktów i 12 zbiórek. Po przeciwnej stronie parkietu wyróżnił się Radosław Suwalski, autor 15 oczek.

Underdogs wygrywając z Rozjuszonymi Leniwcami, zagwarantowali sobie pierwsze miejsce w grupie i już szykują się do półfinału. Aż ośmiu zawodników notuje średnio eval powyżej 10 co świadczy o niezwykle wyrównanym składzie. Czy uda się temu zespołowi sprawić niespodziankę i awansować o finału Ligi Letniej? O tym dowiemy się już za półtora tygodnia.

Do końca o półfinał będą walczyć wspomniane Leniwce. We wtorkowym meczu muszą pokonać OVOO, które ma taki sam cel na ten mecz. A przypadku wygranej podopiecznych Macieja Żaka trzy drużyny będą mieć taki sam bilans, i o zajętym miejscu w grupie zadecyduje mała tabela. Jeśli wygrają OVOO, wtedy to oni bezpośrednio zajmą drugie miejsce i awansują do półfinału. 

Ziomale Ponad Lale, czyli debiutanci w rozgrywkach pod szyldem CNBA, za niecałe dwa tygodnie zagrają swój ostatni mecz przeciwko Nie Łódźmy Się. Jest szansa, że dzięki rozgrywkom na świeżym powietrzu, nowi gracze dołączą do 49 edycji, zrzeszającej ponad 50 zespołów. 

Kolejne mecze już we wtorek (11.07.2023) od godz. 18:20 na boisku przy ul. Rysowniczej 1/3 w Łodzi – wstęp wolny.


Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - „Łódź Sportowa – organizacja imprez sportowo – rekreacyjnych.”  

Organizator: CNBAPartnerzy

R E K L A M A