Aktualności

Wszystkie działy

Kolejny tydzień za nami

Kolejny tydzień za nami

Znamy już trzy z czterech najlepszych drużyn Superligi.

Znamy już trzy z czterech najlepszych drużyn Superligi. O ostatnie miejsce premiowane grą o mistrzowskie sygnety walczą Elbudplast, ButyNieGrają Medest oraz Bad Boys. 

Elbudplast ustanowił punktowy rekord sezonu, rzucając aż 99 punktów przeciwko King-Broker. Każdy gracz zwycięskiej ekipy zanotował dwucyfrowy wskaźnik eval, a Adam Sadło trafił aż 7 z 11 prób zza łuku.

Komary po wtorkowym spotkaniu były w grze o półfinał Superligi. W dreszczowcu zakończonym w samej końcówce pokonali ButyNieGrają Medest 65:64. Duża w tym zasługa Piotra Kacprzaka, który wrócił po trzech meczach przerwy. Zdobył aż 21 punktów i przedłużył nadzieję na drugi w historii zespołu występ w najlepszej czwórce Superligi. Czwartkowa przegrana z aktualnymi mistrzami odebrała jednak szanse na grę o najwyższe cele w tej edycji. 

Studenci z Umedu po serii siedmiu zwycięstw z rzędu musieli w końcu uznać wyższość przeciwników. Zespół Z Kims dowodzony przez Tomasza Sińczaka i Piotra Trepki wygrał 61:36, gwarantując sobie miejsce w najlepszej czwórce ligi. Wspomniany duet zdobył ponad połowę punktów zespołów. Wśród podopiecznych Piotra Niewiadomskiego wyróżnił się Alan Papis-Brzęczek, autor 17 punktów. 

W I lidze zespoły z grupy A udowodniły swoją wyższość w ćwierćfinałach, dość pewnie wygrywając wszystkie mecze. Najciekawiej było w meczu Gangu Galerii z Shaqtin a Fool. Gang złożony z graczy przyjezdnych zachował więcej sił w decydującej czwartej kwarcie, wygranej 17:7. Bohaterem meczu był Marcin Lada, który zagrał swój najlepszy mecz w krótkiej karierze na parkietach Społem. Do 29 punktów dodał 5 zbiórek i 2 przechwyty. 

W II lidze TAMIZO. długo stawiało opór liderom po rundzie zasadniczej. Na 1:15 przed końcem meczu Będzie Dobrze prowadziło dwoma punktami. Wtedy celną trójkę z faulem trafił Kacper Bartyzel, a jego skuteczny rzut wolny pozwolił zespołowi odskoczyć na bezpieczny dystans. Tym samym gracze w żółtych strojach meldują się w półfinale. Tam już znalazły się Rozjuszone Leniwce III, Sędziejowicki Basket oraz YBP Łódź. Dla tych ostatnich jest to szansa na pierwszy w historii awans do I ligi. 

Bardzo ciężko przewidzieć w tej edycji wyniki w III lidze. Jest wiele nowych zespołów: niektóre z nich złożone z graczy od kilku sezonów grających w hali Społem, a część  to debiutanci. Cały czas kilka zespołów walczy o mistrzostwo w tej klasie rozgrywkowej, a każdy ma szansę wygrać z każdym. 

Więcej informacji na facebooku.

Organizator: CNBA
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Kino Helios Sukcesja, agencja reklamowa Zet Kreska, labotiga.pl – księgarnia internetowa, Break.Expert, Centrum Medyczne „Przychodnia Łódź, agencja reklamowa Studio W, KS Społem Łódź, UFFO. Partnerzy

R E K L A M A