Aktualności

Wszystkie działy

Liga wkracza w decydującą fazę

Liga wkracza w decydującą fazę

W poszczególnych ligach zespoły walczą o play-offy, zatem emocje sięgają zenitu.

Najciekawszy mecz Superligi został rozegrany późnym czwartkowym wieczorem. Mistrzowie ostatniej edycji Elbudplast zagrali z nieobliczalnymi KB Adwokatami. Mecz stał na wysokim poziomie, obie drużyny forsowały wysokie tempo, oddawały dużo rzutów za trzy oraz próbowały narzucić przeciwnikom swój styl gry. Adwokaci byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki, lecz to Elbudplast wykazał się opanowaniem w kluczowych minutach spotkania kapitalnie broniąc, trafiając parę trudnych rzutów i pieczętując wynik na 69:60. 
Pierwsze swoje zwycięstwo w najwyższej lidze rozgrywkowej odnieśli gracze Gromar Bad Boys, którzy pokonali po bardzo wyrównanym meczu Euro Seven 59:52. Wśród "Złych Chłopców" brylował Marek Jędrzejewski (23 punkty, 6 zbiórek i 3 asysty), w sukurs przyszedł mu Mario Mijać napędzający cały zespół swoją niespożytą energią i zapałem do gry (15 oczek). 

W pierwszej lidze wiele emocji przyniosło spotkanie pomiędzy dotychczas niepokonanymi Na Szybko a spadkowiczem z Superligi Basket Squadem II, które zakończyło się dogrywką. Więcej zimnej krwi zachowali gracze Na Szybko, którzy trafiali jak zaczarowani rzuty wolne. Niestety w Basket Squadzie kluczowego "osobistego" nie wykorzystał Michał Szymański. W Na Szybko najwięcej punktów zdobył Adrian Dyszkiewicz (18) wspierany przez Szymona Aniszewskiego (15). W Basket Squadzie Damian Rożej rzucił 14 punktów.

W drugiej lidze niesamowite spotkanie rozegrali UMED Bullets, którzy po ciężkiej przeprawie odnieśli zwycięstwo nad Do Przodu 41:37. Wśród "Pocisków" najskuteczniej zagrał MVP poprzedniej kolejki Billy Isiani - 19 oczek, 9 zbiórek i 4 asysty. Wśród graczy Do Przodu kapitalnie zagrał .... cały zespół. Nie było gracza, który przekroczył barierę 10 punktów, natomiast aż pięciu miało powyżej pięć oczek na swoim koncie.

W trzeciej lidze spektakularne zwycięstwo odnieśli gracze Space Dżem, którzy ograli Bobry Bimbru 101:44. To kolejna drużyna, po Los Parkiet Cykliners, która zdobyła więcej niż 100 punktów w jednym meczu. Do tak wysokiej zdobyczy przyczynił się Patryk Sadowski zdobywając aż 39 punków i eval, czyli wskaźnik przydatności zawodnika na boisku, równy 42.
W trzeciej lidze zaczyna się gra o najwyższe cele - drużyny w przyszłym tygodniu rozpoczną batalię o mistrzostwo. Przed zespołami pierwszej i drugiej ligi ostatni tydzień rozgrywkowy, a następnie runda play-off. Sezon zasadniczy w Superlidze też dobiega powoli końca. Choć przed graczami najwyższej ligi rozgrywkowej jeszcze trzy kolejki, to walka o pierwsze cztery miejsca premiowane awansem do półfinałów trwa w najlepsze. Nie zabraknie emocji, to pewne.
Kolejne mecze już w najbliższy wtorek, środę i czwartek w godz. 18:30-22 w hali KS Społem przy ul. Północnej 36 w Łodzi. 
Zapraszamy!

Organizator: stowarzyszenie CNBA 
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Basketzone.pl, All Star Klubokawiarnia, Kino Helios w Łodzi, fundacja Tesco, KS Społem Łódź, agencja reklamowa Zet-Kreska, Studio W
Partner techniczny: Spalding.Partnerzy

R E K L A M A