Aktualności

Wszystkie działy

MVP drugiego tygodnia

Brak zdjęcia

Kolejni zawodnicy z tytułami MVP tygodnia.

Druga kolejka Superligi obfitowała w interesujące spotkania. Aż 3 z nich zakończyły się różnicą mniejszą niż 5 punktów. MVP tygodnia został zawodnik Danaku - Maciej Morawski. Jego ekipa co prawda zanotowała minimalną porażkę z Hycom Basket Squadem II (49:51), ale 16 punktów i aż 18 zbiórek robi wrażenie.

Tym razem dużo bardziej zażarta walka o tytuł MVP miała miejsce w I lidze. Kandydatów do nagrody było co najmniej kilku. Wydawało się, że trafi ona do jednego z przedstawicieli Los Parkiet Cykliners, którzy rzucili "setkę" w meczu przeciwko Dzikim Świniom. Okazało się jednak, że zagrali bardzo zespołowo i dorobki statystyczne "rozłożyły się" na kilku graczy, a najwyższy wskaźnik "EVAL" w drużynie padł łupem Piotra Lewandowskiego. W tej sytuacji minimalnie lepszy okazał się zawodnik Ball dont lie (a w przeszłości jeden z "Cyklinersów") Dariusz Kiedrzyński z dorobkiem 25 punktów i 14 zbiórek.

MVP II i III ligi, a właściwie całej ligi CNBA w tym tygodniu został z kolei zawodnik Sędziejowickiego Basketu - Jakub Rutecki. Jego 25 punktów, 5 zbiórek, 6 asyst, 3 przechwyty i 1 blok (a w sumie "EVAL" - 33), znacząco pomogły w zwycięstwie nad Ceglażami 64:46.

Nagrodami dla MVP tygodnia w 40. edycji CNBA są vouchery od All Star Klubokawiarni oraz upominki od ogranizatorów CNBA (m.in. książki o tematyce koszykarskiej, koszulki firmy Spalding).

MVP 2. tygodnia (2-4 października)
Superliga: Maciej Morawski (Danak)
I liga: Dariusz Kiedrzyński (Ball dont lie)
II-III liga: Jakub Rutecki (Sędziejowicki Basket)Partnerzy

R E K L A M A