Aktualności

Wszystkie działy

MVP tygodnia - o krok od triple-double

Za nami już szósty tydzień rozgrywkowy, a przed nami kolejni MVP tygodnia.

Najlepszego zawodnika szóstej kolejki Superligi mogliśmy oglądać już w pierwszym spotkaniu tej klasy rozgrywkowej w tym tygodniu. Podnoszący się po dwóch porażkach M-Styl, tylko przez pierwszą kwartę miał problemy z wypracowaniem sobie przewagi nad Multibondem. Wydatny wkład w zwycięstwo 68:51 miał Filip Kenig, który już po raz drugi w bieżącej edycji otrzyma w nagrodę czapkę od Matshop.pl. Tym razem zasłużył sobie na to wyróżnienie 19 punktami, 12 zbiórkami i 6 asystami.

W niższych klasach rozgrywkowych mamy z kolei debiutantów w roli najwartościowszych graczy swoich lig. Co więcej, są także pierwszymi przedstawicielami swoich ekip z takim osiągnięciem. Najlepszy w I lidze okazał się Sebastian Potyralski z pierwszego zespołu Rozjuszonych Leniwców. Jego drużyna, choć dotychczas miała identyczny bilans co rywale, nie dała najmniejszych szans Wiśniowej Górze. Już pierwsza kwarta, wygrana 25:5 pokazała, że zwycięzca może być tylko jeden. Potyralski zdobył w tym meczu 24 punkty, z czego aż 15 rzutami zza linii 6,75 (zanotował przy tym imponującą skuteczność rzutów zza łuku - 71%), a także dołożył 11 zbiórek. Nagroda - tradycyjnie voucher od All Star Klubokawiarni.

Najefektowniejszy występ ze wszystkich 48 zespołów, które rywalizowały w ostatnich dniach, zanotował Dawid Strzelecki z drugoligowej ekipy FŚŚŚT. Jego drużyna pojawiła się na boisku w 5-osobym składzie, więc o zmianach nie mogło być mowy. Z jednej strony - ciężko, ale z drugiej - można było przez pełne 40 minut śrubować indywidualne statystyki. Skończyło się 26 punktami, 10 asystami i 9 zbiórkami, więc było o malutki kroczek od triple-double. Ostateczny wskaźnik EVAL - 37 - zaowocuje nagrodą - upominkiem od Spaldinga.

MVP VI tygodnia (3-5 kwietnia)

Superliga: Filip Kenig (M-Styl)
I liga: Sebastian Potyralski (Rozjuszone Leniwce)
II-III liga: Dawid Strzelecki (FŚŚŚT)