Aktualności

Wszystkie ligi

MVP tygodnia - rekord Kacperskiego

Brak zdjęcia

Wybraliśmy najlepszych graczy drugiego tygodnia rozgrywek

Za nami drugi tydzień 39. edycji CNBA, więc czas na przedstawienie najlepszych zawodników w poszczególnych ligach. 

Niekwestionowaną gwiazdą tygodnia w Superlidze był Filip Kenig z M-Stylu. Jego zespół zmiażdżył wręcz aktualnych mistrzów CNBA - Hycom Basket Squad 80:46, prowadząc do przerwy aż 51:18. Były zawodnik Łódzkiego Klubu Sportowego ani na moment nie zszedł z parkietu i zdobył 27 punktów, a także zanotował 9 zbiórek, 5 asyst, 3 przechwyty i 1 blok, w efekcie czego zakończył mecz z imponującym wskaźnikiem EVAL - 39. Warto przyjrzeć się M-Stylowi w najbliższych meczach, gdyż po ostatnich korektach w składzie, wyrastają na jednego z głównych faworytów do gry w play-offach.

Aż 41 punktów zdobył w spotkaniu I ligi przeciwko Dzikim Świniom gracz Szarej Strefy - Alan Kacperski! To wynik, który nie zdarza się często na parkietach CNBA. Poszperaliśmy w archiwum i po raz ostatni czterdziestopunktowa zdobycz na indywidualnym koncie zawodnika padła 1,5 roku, kiedy to równe 40 "oczek" rzucił Grzegorz Janaszkiewicz (Ceglaże). Szukając wyniku lepszego od Alana... w trakcie ostatnich 17 edycji takiego nie było... a starszych danych w wersji elektronicznej nie mamy ;)

Upominek firmy Spalding trafi ponownie w ręce przedstawiciela III ligi. Jeśli nas pamięć nie myli, będzie to pierwsza indywidualna nagroda dla gracza zespołu Lucky Losers. Piotr Pacaj, bo o nim mowa, w wygranym przez swoją drużynę meczu z Chechło Drinking Team zaliczył "double-double" - 13 punktów i 16 zbiórek, a także zapisał na swoim koncie 5 przechwytów.

Nagrodami dla MVP każdego tygodnia w 39. edycji CNBA są: czapki od Matshop.pl (Superliga), voucher od All Star Klubokawiarni (I ligi) oraz upominek firmy Spalding (II-III liga).

MVP II tygodnia (28 lutego-1 marca):

Superliga: Filip Kenig (M-Styl)
I liga: Alan Kacperski (Szara Strefa)
II-III liga: Piotr Pacaj (Lucky Losers)Partnerzy

R E K L A M A