Aktualności

Wszystkie działy

Podsumowanie IV tygodnia

Podsumowanie IV tygodnia

Kilka wyrównanych pojedynków w minionym tygodniu

To był bardzo wyrównany tydzień w lidze CNBA. W pięciu spotkaniach o końcowym wyniku zadecydował jeden kosz. Najciekawiej było w trzeciej lidze.

ZSK Lwy to zespół, który od września występuje na parkietach amatorskiej ligi koszykówki w Łodzi. W ostatniej kolejce ich przeciwnikiem był zespół „Potęga i Sława”, który doznał do tej pory jednej porażki. Do samego końca spotkanie było niezwykle wyrównane, ale ostatecznie to Lwy wygrały dwoma punktami. Najskuteczniejszym graczem wśród zwycięzców był Adam Kozłowski, autor 21 punktów. 
Pojedynek doświadczenia z młodością i dwóch odmiennych stylów gry. Tak najkrócej można podsumować mecz pomiędzy Ceglażami a Starciakami. Ceglaże wygrali drugą kwartę ż 18:4 i mogło się wydawać, że powinni spokojnie utrzymać tak dużą przewagę. Niestety dla nich młodzi gracze zaczęli popełniać mniej błędów i zniwelowali tak dużą stratę. Duża w tym zasługa Jana Suta, który z 18 punktami był najlepszym strzelcem meczu. Po przeciwnej stronie parkietu wyróżnił się Łukasz Stokwiszewski z double double na koncie.

W II lidze doszło do pojedynku starych i dobrych znajomych. OVOO – regularny uczestnik rozgrywek CNBA, czy to w odmianie halowej czy też podczas rozgrywek Ligi Letniej – podejmował TAMIZO. W ekipie tych drugich od lat gra Radosław Gwadera, który lubi dominować w pomalowanym. Tym razem został skutecznie odcięty od gry i zanotował jedynie 7 punktów. Był to klucz do zwycięstwa, choć jeden punkt różnicy w końcowym rozrachunku świadczy o emocjach panujących podczas meczu. 

W I lidze najciekawszym spotkaniem było starcie Shaqtin a Fool z Gentlemen. Przed ostatnim fragmentem meczu to Dżentelmeni prowadzili różnicą dziesięciu oczek. Wtedy jednak wyższy bieg wrzucił Piotr Maciejewski, który wymusił aż siedem fauli i łącznie zdobył 17 punktów. Dzięki tej wygranej Shaqtin przedłużyli swoje szanse na awans do najlepszej ósemki, jednakże nie mogą sobie już pozwalać na kolejne wpadki. 

W Superlidze swoją passę zwycięstw przedłużyli Z Kimś. Eko-Bio Basket Squad oraz Umed Łódź. Czy w przyszłym tygodniu dalej będą niepokonani, czy jednak któryś z przeciwników sprawi niespodziankę? Na pewno najcięższe wyzwanie stoi przed aktualnymi wicemistrzami, którzy podejmą Elbudplast. Ci ostatni przegrali po dogrywce z ButyNieGrają Medest jednym punktem i na pewno będą zmotywowani przed czwartkowym spotkaniem. 

Organizator: CNBA
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, agencja Zet Kreska, labotiga.pl – księgarnia internetowa, Uffo.pl , kino Helios w Łodzi, agencja reklamowa Studio W, Centrum Medyczne „Przychodnia Łódź”, Break Expert.Partnerzy

R E K L A M A