Aktualności

Wszystkie ligi

Podsumowanie przedostatniej kolejki 41. edycji

Podsumowanie przedostatniej kolejki 41. edycji

Powoli zmierzamy ku zakończeniu bieżącego sezonu.

W Superlidze odbyły się mecze półfinałowe, które przyniosły nam wiele sportowych emocji i, co najważniejsze, trzymały nas w napięciu.


Z Kimś pokonali po bardzo zaciekłym spotkaniu obecnych mistrzów ligi CNBA - drużynę Elbudplast 52:47 i po raz pierwszy w ich historii zameldowali się w Wielkim Finale. Do wygranej Z Kimś najbardziej przyczynili się zawodnicy Patryk Wal i Igor Grodzki, którzy trafili kilka kluczowych rzutów w końcówce spotkania i przechylili szalę zwycięstwa na stronę swojego zespołu. W Elbudplaście zabłysnął po raz kolejny Michał Wasilewski, który rzucił w całym spotkaniu 21 punktów, w tym pięć razy trafiając zza linii 6,75 m.

W drugim meczu półfinałowym doszło do starcia dwóch bardzo doświadczonych i utytułowanych ekip: Basket Squadu i M-Stylu. Z pojedynku z tarczą wyszedł Basket Squad, który grał swoją koszykówkę polegającą na szybkim ataku jednocześnie kapitalnie broniąc zmotywowanych graczy M-Stylu z Flavio Manieri i Bartłomiejem Szczepaniakiem na czele. Najwięcej punktów dla Basket Squadu rzucił Robert Kowalski (29, w tym cztery trójki), w M-Stylu brylował wspomniany wyżej Flavio Manieri z 20 oczkami na jego koncie. 

Najlepszą drużyną 1. ligi okazał się Ciąg Dalszy Nastąpił, który z chirurgiczną precyzją rozpracował w meczu finałowym Basket Squad II 58:44. CDN wypracował swoją przewagę dopiero na początku czwartej kwarty zaskakując przeciwników swoją zespołową, ułożoną i skuteczną grą. Liderem CDN był Rafał Jędrzejewski, który rzucił 20 punktów, zaś wśród Basket Squadu wyróżnił się Piotr Malesa z 13 oczkami.

Mistrzem 2. ligi została drużyna BKS Lalalilo, która rozbiła Ball Dont Lie 55:31. Mecz był emocjonujący jedynie na samym początku, bowiem zawodnicy BKS szybko uzyskali bezpieczną przewagę grając kapitalnie w obronie i rzadko myląc się w ataku. Najlepszym zawodnikiem na boisku był zdecydowanie Dariusz Królicki z 21 punktami na koncie, wtórował mu Marcin Rydlewski, który rzucił 12 punktów. Ta dwójka rzuciła łącznie 33 punkty, czyli więcej niż cały zespół Ball Dont Lie w całym meczu.

W 3. lidze poznaliśmy finalistów. ŁDZ All Stars zmierzą się w przyszłym tygodniu w najważniejszym meczu sezonu z Mocnymi Razem. ŁDZ pokonali Wiśniową Górę 74:49, zaś Mocni Razem po horrorze zakończonym dogrywką ograli Space Dżem. Space Dżem mogli to spotkanie wygrać, lecz Patryk Sadowski nie trafił kluczowego drugiego rzutu wolnego po faulu niesportowym, natomiast chwilę później Artur Czarnota spudłował bardzo trudny, kontestowany przez kilku obrońców Mocnych Razem rzut na wygraną oddany tuż przed syreną końcową.

W przyszłym tygodniu zobaczymy mecze barażowe, mecz o 3. miejsce w Superlidze, finał 3. ligi.

Wielki Finał CNBA odbędzie się już 25 maja o godz. 18. Więcej o tym wydarzeniu na stronie cnba.pl.

Na mecze ligi CNBA zapraszamy w najbliższy wtorek, środę i czwartek w godzinach 18:30-22 do hali KS Społem przy ul. Północnej 36 w Łodzi.Partnerzy

R E K L A M A