Aktualności

Wszystkie działy

Podsumowanie tygodnia Ligi Letniej CNBA

Podsumowanie tygodnia Ligi Letniej CNBA

W tym tygodniu obejrzeliśmy 5 spotkań.

W tym tygodniu pogoda pokazała swoje dwa oblicza: we wtorek zdążyliśmy rozegrać dwa z trzech zaplanowanych meczów. Niestety burza skutecznie przegoniła wszystkich uczestników, pozostawiając nas jedynie z mokrym boiskiem. W związku z tym ostatni ćwierćfinał zaplanowano na najbliższy wtorek,a zamierzą się w nim Mocni Razem oraz Kierdery.

Los Parkiet Cykliners zagrali z Looney Squad w pierwszym meczu tygodnia i zanotowali pierwszą wygraną w letniej edycji. Jakub Antczak był głównym autorem sukcesu, zdobywając 20 punktów i dodając do tego 11 zbiórek. Paula Kubiak tym razem zapisała się w protokole zawodów, trafiając dwa rzuty z gry. Po przeciwnej stronie wyróżnił się duet Adrian Lamus – Bartosz Hagen, którzy zdobyli ponad 60% punktów całego zespołu. 

W innym spotkaniu o miejsca 9 – 12 doświadczeni gracze OVOO zagrali z FŚŚŚT, czyli drużyną, która w ekspresowym tempie zastąpiła Aesthetic Lions. Ta ostatnia zrezygnowała z występu w dniu zaplanowanego pierwszego meczu. Lepsi okazali się OVOO wygrywając ponad 30 punktami. Ponad 76% prób z gry znalazło drogę do celu, i dzięki temu Piotr Jaskólski ustrzelił 28 oczek. Trzech jego kolegów z drużyny zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe. Wśród przeciwników wyróżnił się Paweł Dołkowski, zdobywca 18 punktów. 

Pierwszym półfinalistą zostali Sharksi, którzy dość pewnie pokonali rozjuszone Leniwce 86:49. Kacper Dominiak i Arkadiusz Świt urządzili sobie festiwal rzutów za trzy punkty, trafiając łącznie 12 takich prób. Po przeciwnej stronie dzielnie walczył Adam Majecki, zdobywca 14 punktów. Tym samym podopieczni Macieja Żaka zagrają o miejsca 5 – 8, natomiast Rekiny podejmą Złych Chłopców.

Wspomniani Bad Boys dość pewnie pokonali WOW – Jak Oni Pięknie Grają. Patryk Wal, jeszcze do niedawna biegający po parkietach II Ligi PZKosz, zanotował 18 punktów, 9 zbiórek, 3 bloki. Kluczem do sukcesu okazała się wysoka skuteczność w rzutach za dwa punkty. W drużynie WOW pierwsze skrzypce grał Przemysław Majewski. Zabrakło niestety wparcia ze strony partnerów i przez to drużyna rywalizuje dalej w grze o miejsca 5 – 8. 

Trzecim ćwierćfinalistą po najbardziej zaciętym meczu rozgrywek, został zespół Buty Nie Grają Medest. W ostatniej akcji meczu to Multibond miał posiadanie na zwycięstwo, jednakże mocna obrona Medest nie pozwoliła na wolną pozycję do rzutu. Ostatnią próbę z półdystansu wykonał Kacper Bartos, jednakże piłka nie znalazła drogi do kosza. Medest jest do tej pory najczęściej punktującym teamem za trzy punkty – w trzech meczach trafił już 29 takich prób.  Czy taka taktyka pozwoli na sięgnięcia po tytuł w Lidze Letniej? W półfinale zmierzą się ze zwycięzca meczu Kierdery – Mocni Razem. 

Kolejne mecze już 4 sierpnia. Wtedy też obejrzymy zaległy ćwierćfinał oraz pierwszy półfinał. Emocji z pewnością nie zabraknie. Zapraszamy na boisku przy ul. Strykowskiej 10/18 w Łodzi. Pierwszy gwizdek sędziów już o godz. 18:30. 
Partnerzy

R E K L A M A