Aktualności

Wszystkie ligi

Przed nami najważniejsze mecze 41. edycji

Przed nami najważniejsze mecze 41. edycji

Po zaciekłych bojach poznaliśmy cztery najlepsze drużyny każdej z lig.

W najwyższej lidze rozgrywkowej niepokonany Basket Squad oraz drużyna Z Kimś, poznały swoich rywali w walce o udział w Wielkim Finale CNBA, który odbędzie się już 25 maja br. w hali Parkowa przy ul. Małachowskiego w Łodzi o godz. 18.


Elbudplast, mistrz ostatniej edycji CNBA, zapewnił sobie trzecie miejsce w Superlidze wskutek wygranej z M-Stylem 52:48. Wśród Mistrzów wyróżnił się Jacek Kędzia, który rzucił 17 punktów oraz Michał Wasilewski dodając od siebie 12 oczek.
Zgodnie z przysłowiem mówiącym, że „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”, M-Styl, mimo porażki z Elbudplastem, też awansował do półfinałów. Stało się tak, bowiem mający podobny bilans co M-Styl – KB Adwokaci przegrali ze Z Kimś 45:53, a Multibond został ograny przez Basket Squad.
W związku z powyższym, w najbliższy wtorek w półfinałach Superligi zobaczymy pojedynki Basket Squadu z M-Stylem i drużyny Z Kimś z Elbudplastem. Emocje gwarantowane.

W pierwszej lidze poznaliśmy finalistów:
Basket Squad II i Ciąg Dalszy Nastapił.
Basket Squad II wygrał z Na Szybko 73:68 dzięki m.in. kapitalnej grze Piotra Haworenia, który rzucił 20 punktów (pięć celnych trójek). 

Ciąg Dalszy Nastąpił po bardzo emocjonującej końcówce oraz dogrywce pokonał OVOO 62:60. Zawodnicy z OVOO prowadzili w zasadzie przez cały mecz, jednak to CDN zachował zimną krew i w końcówce wyszedł na dość niespodziewane prowadzenie. Rafał Jędrzejewski z CDN rzucił 19 punktów (cztery celne rzuty za trzy), wśród zawodników OVOO wyróżnił się Bartłomiej Frątczak z 23 oczkami na swoim koncie.

W drugiej lidze też nie zabrakło emocji. W pierwszym meczu półfinałowym grający bez swojego lidera 
Ball Don’t Lie zwyciężyli FJ Slackers 39:37. Slackers mieli szanse, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz w ostatniej akcji meczu aż trzykrotnie nie trafili do kosza.
W drugim meczu półfinałowym BKS Lalalilo relatywnie łatwo poradziło sobie z All4One 51:38. Wśród zwycięzców przodował Marcin Rydlewski z 21 punktami i aż dziewięcioma celnymi z linii rzutów wolnych.

W trzeciej lidze w meczach półfinałowych zmierzą się grający rewelacyjną koszykówkę młodymi i gniewnymi
ŁDZ All Stars z doświadczonymi zawodnikami z Wiśniowej Góry, natomiast Space Dżem spróbuje swoich sił przeciwko Mocnym Razem. Zapowiadają się bardzo ciekawe pojedynki.

Na mecze ligi CNBA zapraszamy w najbliższy wtorek, środę i czwartek w godzinach 18:30-22 do hali KS Społem przy ul. Północnej 36 w Łodzi. 

Terminarz dostępny jest na stronie cnba.plPartnerzy

R E K L A M A