Aktualności

Wszystkie działy

Przed ostatnią kolejką I oraz II ligi

Przed ostatnią kolejką I oraz II ligi

Zapowiedź 7. tygodnia rozgrywek.

Choć ostatnia kolejka fazy zasadniczej dopiero przed nami, znamy już niemal wszystkie ekipy, które zagrają w play-off I i II ligi. W pierwszej lidze, o 8 miejsc premiowanych awansem do fazy play-off, rywalizuje już tylko 9 drużyn. W II lidze sprawa jest jeszcze prostsza - tam znamy już całą ósemkę, która powalczy o awans. Ostatnia kolejka fazy zasadniczej tym razem zdecyduje zatem głównie o rozstawieniu przed fazą play-off i play-out.

I liga grupa A

Pewne miejsce w pierwszej czwórce mają tutaj: drugi zespół Hycom Basket Squadu, Gromar Bad Boys, Ciąg Dalszy Nastąpił oraz Sporto-Medsolver OIL. Jaka będzie ostateczna kolejność - tutaj wariantów jest wiele, a najwięcej wyjaśni spotkanie Gromar Bad Boys - Ciąg Dalszy Nastąpił. Ci pierwsi - jeśli wygrają, zapewnią sobie 1. miejsce po fazie zasadniczej. Jeśli jednak końcowy wynik będzie odwrotny - na czele tabeli może się znaleźć każdy z tej czwórki, w zależności od wyników pozostałych spotkań.

I liga grupa B

Ostatnia kolejka i bezpośrednie starcie na szczycie o zwycięstwo w grupie - to jest to, co kibice (i organizatorzy) lubią najbardziej. Sprawa jest prosta - kto wygra w starciu OVOO - Sport Ekspert, ten zamelduje się w play-offach z 1. miejsca.

BKS LALALILO - Uniwersytet Medyczny, to z kolej bezpośrednia rywalizacja zespołów, które po 6 tygodniach rozgrywkowych sąsiadują w tabeli na miejscach 3-4. Choć bilans obu ekip na razie identyczny, to tylko ci drudzy są już pewni czołowej "ósemki" I ligi, a starciu z zaciekawieniem przyglądać się będą z pewnością gracze Zimnej Zalewajki. W razie wygranej studentów, otworzy się bowiem przed nimi szansa na wskoczenie do "czwórki", jeśli pokonają Quriersów. Zwycięstwo graczy z Bratoszewic zamknie im natomiast drogę do play-offów, w których w takim wypadku zagrają BKS i UMed.

II liga grupa A

Na czele tabeli aktualnie znajduje się Sędziejowicki Basket, ale ten zespół zakończył już fazę zasadniczą i w najbliższym tygodniu pauzuje. To z kolei oznacza, że o rozstawieniu przed fazą play-off zdecydują inni. Największe szanse na zwycięstwo w tej grupie mają Ceglaże, którzy przed kilkoma dniami pokonali (wcześniej niepokonanych) The Pindolls. Teraz obie ekipy mają po 1 porażce i jeśli nic się nie zmieni w tej materii, to o wyższej lokacie zdecyduje wynik wspomnianego już bezpośredniego pojedynku. Bezpieczni w górnej połówce tabeli jeszcze gracze Looney Squad.

II liga grupa B

Idący jak burza po awansie do II ligi NaSzybko Team, zmierzy się w ostatniej kolejce fazy zasadniczej z innym beniaminkiem - Aesthetic Lions. Będzie to rewanż za finał III ligi z 38. edycji CNBA. Wtedy po niezwykle emocjonującym pojedynku, minimalnie lepsi okazali się ci drudzy. Trwająca edycja dużo lepiej wychodzi jednak zespołowi NaSzybko, który z kompletem zwycięstw ma zapewnione już 1. miejsce przed play-off. Lwy z kolei wygrały tylko dwukrotnie i pozostaje im walczyć o jak najlepsze rozstawienie przed grą o utrzymanie. Pewni gry o awans są Diversio, Ball dont lie i POS, a bezpośrednie starcie dwóch pierwszych ekip z tego grona, zdecyduje o końcowej kolejności w grupie.Partnerzy

R E K L A M A