Aktualności

Wszystkie działy

Rusza Liga Letnia CNBA

Rusza Liga Letnia CNBA

Tak jak już "zagailiśmy temat", publikując wydarzenie na Facebooku, ruszamy po kilku latach przerwy z Ligą Letnią CNBA.

Nie ukrywamy, że głównym powodem jest to, co działo się (a raczej, co przez to się nie działo) na świecie w ostatnich miesiącach. Mamy głód organizowania CNBA, a Wy macie (mamy taką nadzieję) głód grania w basket, zatem powinny wyjść z tego ciekawe rozgrywki.

Chcemy przede wszystkim, aby każdy mógł grać i wracać do formy po wiosennym siedzeniu w domach. Dlatego też proponujemy luźną i jak najmniej "problemową" formułę:

- mecze rozegramy na boiskach "Orlik" przy Zespole Szkół Elektroniczno-Informatycznych na ul. Strykowskiej 10/18 w Łodzi (mamy 2 boiska, mamy oświetlenie, a Wy zrobicie atmosferę ;) )
- gramy przez cały lipiec
- planowane terminy - wtorki i czwartki 19-22, ale z uwagi na grę pod gołym niebem, w przypadku opadów deszczu, które uniemożliwią przeprowadzenie meczów w pierwotnych terminach, zastrzegamy możliwość rozgrywania zaległych meczów w inne dni tygodnia (poniedziałek lub środa)
- każdy zespół rozegra minimum 4 mecze (być może 5, w zależności od liczby drużyn i przyjętego systemu rozgrywek)
- każdy zespół ma prawo zgłosić 1 tydzień, w którym nie może zagrać żadnych meczów (wiadomo - wakacje i czasem większość drużyny wyjeżdża w tym samym czasie), nie dotyczy to oczywiście tygodnia finałowego
- w miarę możliwości będziemy maksymalnie elastyczni przy tworzeniu terminarzy rozgrywek (chodzi o to, żeby każdy mógł zagrać - w razie potrzeby, jeśli będzie taka możliwość, ustawimy 2 mecze w jednym tygodniu, aby następny był wolny itp.)
- koszt uczestnictwa - 400zł od drużyny (płatność przelewem na konto CNBA lub gotówką podczas pierwszego meczu danej drużyny)
- każdy może zagrać - w przypadku Ligi Letniej nie robimy ograniczeń dla "zawodowców", jeśli tacy chcieliby wystąpić (swego czasu grał u nas m.in.: Karol Gruszecki) - słowem zapraszamy wszystkich (z wyjątkiem osób, które przebywają na kwarantannie lub mają objawy infekcji), bez względu na umiejętności, płeć, czy też wiek (w przypadku niepełnoletnich - konieczna zgoda rodziców) 
- mecze rozgrywamy według standardowych zasad, jakie obowiązują podczas regularnych rozgrywek CNBA
- w każdej drużynie zgłosić można maksymalnie 14 zawodników, do danego meczu może przystąpić 12 z nich (tak jak w regularnej CNBA) - karty zgłoszenia trzeba będzie oddać organizatorom przed pierwszym meczem

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym koordynator@cnba.pl . Na tę chwilę potrzebujemy nazwę zespołu oraz kontakt do kapitana drużyny.

Termin zgłoszeń upływa 24 czerwca i do tego dnia można także zgłaszać mailowo prośby do terminarza rozgrywek (w tym ewentualne "wolne tygodnie", gdyby któryś zespół w danym tygodniu nie mógł rozegrać meczu). Wstępny terminarz opublikujemy 25 czerwca (możliwe późniejsze modyfikacje, w zależności od warunków atmosferycznych)

Podczas rozgrywek przestrzegane będą wszelkie zalecenia sanitarne oraz obostrzenia, związane z epidemią, jakie będą obowiązywać w danym momencie, uchwalone rozporządzeniami Rady Ministrów i innych instytucji. Szczegółowe informacje organizacyjne, związane z przeprowadzeniem meczów, będziemy publikować bezpośrednio przed rozpoczęciem rozgrywek.Partnerzy

R E K L A M A