Aktualności

Wszystkie działy

Samo Gęste obronili tytuł Ligi Letniej

Samo Gęste obronili tytuł Ligi Letniej

Kolejny wyrównany finał za nami!

W finale rozgrywek na świeżym powietrzu Samo Gęste po emocjonującym finale pokonali ButyNieGrają Medest 57:54. MVP finału trafiło w ręce Kacpa Dominiaka ze zwycięskiej ekipy. 

Tegoroczna edycji Ligi Letniej odbyła się w całości Orliku – pogoda wyjątkowo sprzyjała aktywności na świeżym powietrzu. W ostatnim dniu rozgrywek byliśmy świadkami czterech meczów o końcowe miejsca. Wcześniej we wtorek „Nie ŁódźMy Się” pokonali „Ziomale Ponad Lale” 86:31. W meczu o siódme miejsce NKOTC okazali się lepsi od Rozjuszonych Leniwców zaledwie o jeden punkt. W meczu  V miejsce Family pokonali Lucky Winners 65:42. Problemy kadrowe drużyn nie pozwoliły na rozegranie meczu o brązowe medale. W ostatnim mecz widzieliśmy mecz godny finału. Jak to miało miejsce w poprzednich latach, o zwycięstwie zadecydowały akcje w samej końcówce mecze. Więcej zimnej krwi zachowalo gracze „Samo Gęste”, którzy zrewanżowali się za porażkę w fazie grupowej. Norbert Gajda oddawał rzut z dystansu na potencjalną dogrywkę, jednakże okazał się on niecelny. Tym samym Samo Gęste obronili tytuł mistrzowski! MVP spotkania został gracz drugoligowego ŁKSu – Kacper Dominiak, autor 29 punktów. Po przeciwnej stronie z 23 punktami i 10 zbiórkami wyróżnił się Wiktor Wilk. 

Po finale odbyło się wręczenie pamiątkowych medali i statuetek dla najlepszych zespołów oraz graczy. Oto lista wyróżnionych:

MVP ligi: Bartosz Wróbel (Samo Gęste)

MVP finału: Kacper Dominiak (Samo Gęste)

Pierwsza piątka ligi:
Bartosz Wróbel (Samo Gęste)
Kacper Dominiak (Samo Gęste)
Krystian Małoń (Samo Gęste)
Dominik Jędrzejewski (ButyNieGrają Medest)
Wiktor Wilk (ButyNieGrają Medest)

MVP zespołów:
Szymon Ziemiecki (OVOO)
Maciej Andrzejczak (Underdogs)
Maciej Poborski (Family) 
Filip Śnieżyński (Lucky Winners)
Maciej Rakowski (NKOTC)
Piotr Jaczewski (Rozjuszone Leniwce)
Radosław Suwalski (Nie ŁódźMy Się)
Marcel Chocholski (Ziomale Ponad Lale)

Końcowa klasyfikacja:

1 Samo Gęste
2 ButyNieGrają Medest
3 OVOO
4 Underdogs
5 Family
6 Lucky Winners
7 NKOTC
8 Rozjuszone Leniwce
9 Nie ŁódźMy Się
10 Ziomale Ponad Lale

Więcej informacji na www.cnba.pl. 

Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - „Łódź Sportowa – organizacja imprez sportowo – rekreacyjnych.” 

Organizator: CNBAPartnerzy

R E K L A M A