Aktualności

Wszystkie działy

Stwórz z nami Szlachetną Paczkę

Stwórz z nami Szlachetną Paczkę

Jako społeczność koszykarska tworzymy paczkę dla potrzebującej rodziny.

Wraz z arbitrem CNBA - Adrianą Kopciuch - tworzymy paczkę dla jednej z rodzin w naszym mieście w ramach Szlachetnej Paczki. Finał już w ten weekend. Choć czasu niewiele wierzymy, że razem damy radę. Rodzina potrzebuje przede wszystkim lodówki, dywanu, podstawowych kosmetyków oraz żywności trwałej (cukier, herbata, kawa).

Jeśli razem z nami chcecie stworzyć paczkę jako rodzina CNBA - dajcie znać w wiadomości prywatnej lub w komentarzu na naszym profilu na facebooku!

Opis rodziny, której chcemy wspólnie pomóc:

"Pani Anna (49 lat) oraz Pan Tomasz (52 lata) są małżeństwem i mieszkają wspólnie w czternastometrowym pomieszczeniu bez łazienki i toalety. Pan Tomasz żył bardzo dobrze i pracował jako szwacz w jednym z większych przedsiębiorstw. Niestety rozwód z pierwszą żoną, problemy zdrowotne oraz nadużywanie alkoholu sprawiło, że został sam. Wtedy poznał Panią Anię, która niestety tez miała problem z używkami. Jednakże poprzez wspólną pracę i wytrwałość od kilku lat nie piją alkoholu i wspierają siebie wzajemnie. Po odjęciu kosztów utrzymania mieszkania i kupna leków, pozostaje im jedyne 126 zł na osobę na miesiąc. Dzięki cierpliwości, ciężkiej pracy oraz pragnieniu zmiany, małżeństwo wyszło z nałogu. Cieszą się każdą wspólnie spędzoną chwilą. Planują wspólną przyszłość, nie oglądając się na błędy przeszłości. Mają dobre serca, zajmują się także młodym pieskiem, przygarniętym z ulicy. Najważniejszą potrzebą rodziny jest duża lodówka, ponieważ kiedy jest ciut lepiej Rodzina przygotowuje zapasy na gorsze chwile. Drugą potrzebą Rodziny jest dywan, który ogrzeje mieszkanie - ze ścian oraz podłogi przenika zimno z bocznych lokali, które są nieogrzewane. Małżeństwo będzie wdzięczne za środki czystości, które odciążą skromny budżet."

Dokładne potrzeby rodziny:

1. Żywność: kawa, cukier, olej
2. Środki czystości: proszek i płyn do płukania, płyny czyszczące, mydło, żele myjące
3. Dywan (wymiary około 3m na 2m, ciemny kolor) lub wykładzina
4. Lodówka
5. Drobne upominki w formie prezentu: puder (fluid) dla Pani, wybrany upominek od Darczyńcy.

Jeśli ktoś z Was chciałby kupić ładny zegarek dla Pana Tomasza - to będzie coś wyjątkowego!

Czym jest Szlachetna Paczka?

"SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. 

SZLACHETNA PACZKA to również najlepiej zorganizowany projekt społeczny w Polsce. W ciągu jednego weekendu milion osób wymienia się rzeczami i całą siłą życzliwości. Mądrość i nowoczesne technologie. Biedni i bogaci. Media i ukryta bieda. Serce i logistyka. SZLACHETNA PACZKA łączy to wszystko."

Finał Szlachetnej Paczki

Już w dniach 8-9 grudnia odbędzie się tegoroczny finał programu, podczas którego najbardziej potrzebującym rodzinom zostanie wręczona świąteczna paczka. Do tego czasu możemy wspólnie stworzyć jedną z paczek dla rodziny, która potrzebuje pomocy i impulsu do zmiany swojej sytuacji. Więcej na naszym profilu na facebooku.Partnerzy

R E K L A M A