Aktualności

Wszystkie działy

System gry w III lidze

System gry w III lidze

Przypominamy system gry w III lidze


1. W pierwszej fazie (5 kolejek) rozegrana zostanie runda zasadnicza. Zespoły zmierzą się systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach (każda drużyna rozegra 5 meczów).

2. Drużyny z miejsc 1-3 po fazie zasadniczej, stworzą „grupę finałową”. Rozegrane zostaną spotkania systemem „każdy z każdym”, z zaliczeniem meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami z poprzedniego etapu (każda drużyna rozegra 3 mecze). Drużyny, które zajmą miejsca 1-4 po tym etapie, awansują do półfinałów III ligi, drużyny z miejsc 5-6 zagrają o miejsca 5-8.

3. Drużyny z miejsc 4-6 po fazie zasadniczej, stworzą „grupę o miejsca 7-12”. Rozegrane zostaną spotkania systemem „każdy z każdym”, z zaliczeniem meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami z poprzedniego etapu (każda drużyna rozegra 3 mecze). Drużyny, które zajmą miejsca 1-2 po tym etapie, zagrają o miejsca 5-8, pozostałe o miejsca 9-12.

4. Faza play-off:
- w półfinałach zagrają drużyny z miejsc 1-4 i 2-3 z „grupy finałowej”
- o miejsca 5-8 zagrają:
V miejsce „grupy finałowej” – II miejsce „grupy o miejsca 7-12”
VI miejsce „grupy finałowej” – I miejsce „grupy o miejsca 7-12”
- o miejsca 9-12 zagrają drużyny z miejsc: 3-6 i 4-5 z „grupy o miejsca 7-12”

5. Mecze o miejsca

6. Do II ligi bezpośrednio awansuje Mistrz III ligi. Zespoły sklasyfikowane na miejscach 2-5 zagrają w barażach z drużynami II ligi z miejsc 12-15. Partnerzy

R E K L A M A