Aktualności

Wszystkie działy

System rozgrywek III ligi

System rozgrywek III ligi

Przypominamy system rozgrywek III ligi.

Powoli zbliżamy się do końca 1. fazy grupowej III ligi. Przypominamy zatem, jaki system rozgrywek obowiązuje na tym szczeblu CNBA.


1. etap (do 9 listopada) 

- dwie grupy (6+7) - każdy rozgrywa 5 lub 6 meczów

2. etap 

- grupa finałowa (1-6) - po 3 najlepsze zespoły z obu grup. Każdy rozgrywa w tej fazie 3 mecze (z zespołami z przeciwnej grupy z 1. etapu)
Do tabeli grupy finałowej wliczają się także mecze między zainteresowanymi zespołami z 1. etapu (czyli w tabeli każdy będzie miał 5 meczów - 3 z fazy finałowej i zaliczone 2 z pierwszej fazy)

- następnie zespoły z miejsc 1-4 grają półfinały (1-4, 2-3) i mecze o miejsca; natomiast zespoły z miejsc 5-6 grają ze sobą o 5. miejsce (i prawo gry w barażu o 2. ligę)

- grupa o miejsca 7-13 - zespoły z miejsc 4-6 (4-7). System podobny jak w grupie finałowej, a zatem każdy zespół rozgrywa mecze z drużynami z przeciwnej grupy (zespoły, które w pierwszej fazie zagrały 5 meczów, tutaj rozgrywają 4 kolejne; z kolei ekipy, które w 1. fazie miały 6 spotkań, dogrywają 3 spotkania). W tabeli tego etapu każdy będzie miał zatem zaliczone 6 spotkań (zaś od początku edycji każda ekipa będzie miała rozegrane 9 meczów)

- mecze o konkretne miejsca (o 7, o 9, o 11)

Zwycięzca III ligi awansuje do II ligi, natomiast zespoły z miejsc 2-5 zagrają w barażach z ekipami z miejsc 12-15 w II lidze.Partnerzy

R E K L A M A