Aktualności

Wszystkie działy

W kilku zdaniach o 5 kolejce

Za nami kolejne kilkadziesiąt spotkań w ramach 40 edycji CNBA

W CNBA mamy tydzień przerwy, przypomnijmy sobie zatem, co działo się w 5. kolejce.

Tradycyjnie nie zabrakło emocji w Superlidze, gdzie oglądaliśmy aż 3 bardzo zacięte i ważne dla układu tabeli spotkania. Niepokonany w tej edycji Hycom Basket Squad miał duże problemy z Elbudplastem. Do przerwy wynik oscylował wokół remisu, a częściej prowadził nawet Elbudplast. Po zmianie stron stopniowo przewagę zaczęli budować gracze Basket Squadu, dysponujący zdecydowanie dłuższą ławką i ostatecznie wygrali oni 56:42, utrzymując się na fotelu lidera. Weterani CNBA - zespół Sharks, nadal się nie przebudził i zanotował już czwartą porażkę, co w praktyce przekreśla ich szanse na grę w play-offach. Tym razem lepsi od podopiecznych Artura Siejki okazali się zawodnicy Euro Seven. Po niezbyt udanym poprzednim sezonie, o powrót na podium CNBA walczy Multibond. W minionym tygodniu na ich drodze stanął zespół KB-Adwokatów. Piotr Kacprzak i Przemysław Grabowski rzucili razem aż 40 punktów, ale to było za mało na wyrównany skład Multibondu. Tytuł MVP tygodnia Superligi przypadł w udziale Tomaszowi Pamule z Danaku - zdobywcy 24 punktów i 14 zbiórek.

W I lidze najwięcej emocji oglądaliśmy w meczu Sport Ekspertu z OVOO, gdzie o zwycięstwie tych pierwszych zdecydowała dopiero seria rzutów wolnych. Ciągle niepokonani w bieżącej edycji są lekarze ze Sporto-Medsolver OIL w grupie A oraz Gromar Bad Boys i Los Parkiet Cykliners w grupie B i te drużyny zapewniły już sobie miejsca w fazie play-off. Najlepszym zawodnikiem w tym tygodniu okazał się Radosław Suwalski z drużyny Ciąg Dalszy Nastąpił - 18 punktów i 19 zbiórek.

Pierwszą porażkę w II lidze zaliczyły DYNAMITY, choć do przerwy kontrolowały przebieg meczu, prowadząc różnicą już 10 punktów. Dzięki udanej końcówce, zwycięsko z rywalizacji wyszli jednak gracze Surchem-Brukland, wśród których aż 17 punktów zdobył wieloletni gracz CNBA - Szymon Baran. Akcja kolejki w CNBA z pewnością należała jednak do Jakuba Jędrzejczaka, który rzutem za 3 punkty równo z syreną kończącą zawody, zapewnił ekipie PiS zwycięstwo nad POS-em. MVP kolejki w II-III lidze został natomiast jego kolega z drużyny - Łukasz Goździk ze wskaźnikiem EVAL - 33, choć warto wspomnieć o Arturze Czarnocie z Gentlemenów, który zanotował double-double z wynikiem 23 punktów i 13 zbiórek. Na pozycjach liderów swoich grup umocniły się niezwyciężone jak dotąd drużyny - Aesthetic Lions i Sędziejowicki Basket.

Kolejne mecze w ramach XL edycji CNBA już w dniach 6-8 listopada. Zbliżamy się do końca fazy zasadniczej w I, II i III lidze, więc walki i emocji będzie coraz więcej!

MVP V tygodnia (23-25 października)
Superliga: Tomasz Pamuła (Danak)
I liga: Radosław Suwalski (Ciąg Dalszy Nastąpił)
II-III liga: Łukasz Goździk (Potęga i Sława)