Aktualności

Wszystkie działy

Wystartowała CNBA 3x3

Wystartowała CNBA 3x3

Za nami pierwsze mecze, na których nie zabrakło emocji, pięknych akcji oraz niespodzianek.

W sobotę, 20 października 2018 r., w hali Społem wystartowała III edycja ligi CNBA 3x3, do której zgłosiło się osiem drużyn: Banda Rudego, Lajtowi w Obronie, Piękni i Bestia, Sharks, Gruby Ich Zje, Gentlemen, POS i Dynamity. Poniżej kilka ciekawostek z pierwszych czternastu meczów ligi.

1. Odliczyły się wszystkie zespoły, co wcale nie było tak oczywiste, biorąc pod uwagę kłopoty zdrowotne graczy Gentlemen (ostatecznie zdołali skompletować skład – trzech zawodników plus fani) czy problemy kadrowe zespołu Sharks (szukanie gracza na profilu społecznościowym, który ostatecznie został znaleziony … w rodzinnym gronie).

2. Zawodnicy rzucili łącznie 364 punkty, co średnio daje 26 punktów w każdym meczu.

3. Najwięcej punktów – 38 – rzucono w meczu Sharks kontra Gruby Ich Zje (21:17).

4. Najwięcej punktów - 57 - rzuciła drużyna Sharks, choć rozegrała tylko trzy mecze. Tuż za nią uplasowała się drużyna Lajtowych w Obronie, która zaliczyła 53 punkty w trzech spotkaniach.

5. Zaledwie pięć meczów zakończyło się „przed czasem”, tj. po uzyskaniu przez drużynę zwycięską 21 punktów (dokonali tego Lajtowi w Obronie, Sharks - dwukrotnie, Dynamity, Gruby Ich Zje oraz obrońcy tytułu – Banda Rudego).

6. Nie było dogrywek, ale były faule techniczne. Dwa. W jednym meczu, dla jednego gracza.

7. Drużyny POS i Gentlemen nie wygrały swoich spotkań, ale już 17 listopada będą miały szansę, by poprawić swój bilans przed rundą play-offs.

8. Kto jest aktualnym królem strzelców? Michał Wasilewski z Sharks był nie do zatrzymania. Rzucił w trzech meczach łącznie 34 punkty (12, 9, 13). Po piętach Michałowi stąpa Kuba Cykowski z kutnowskiego zespołu Gruby Ich Zje z 40 oczkami na swoim koncie po czterech spotkaniach. Na podium jest także Adam Kikowski z Pięknych i Bestii - 26 punktów również w czterech meczach.

9. Jedynie Piotr Lewandowski z Pięknych i Bestii nie zdobył punktów, pomimo, że w drużynie Los Parkiet Cykliners, grającej w 1 lidze CNBA, od paru dobrych sezonów jest liderem strzelców.

10. Ww. zawodników łączy jedna cecha - są kapitalnymi strzelcami zza łuku. Kuba Cykowski trafił aż 14 trójek, Adam Kikowski 11, a Michał Wasilewski 10 (wszyscy zaliczyli mecz z pięcioma trójkami). Czy potrzebny będzie konkurs rzutów za trzy, by ostatecznie wyłonić mistrza?

11. Koszykówka 3x3 trójkami stoi. W czternastu meczach rzucono 87 trójek - najwięcej Gruby Ich Zje - 18, Piękni i Bestia - 17, Sharks - 15.

12Sharks w składzie z Alanem Kacperskim i Michałem Wasilewskim wygrali wszystkie swoje mecze. Drużyna Lajtowych w Obronie, w składzie której są zawodnicy PKK99 Pabianice - Kuba Orłowski, Kuba Borowski, Marian Matecki oraz zawodnik KB Adwokatów - Piotr Kacprzak - również jest niepokonana. Bezpośredni pojedynek tych drużyn już 17 listopada. Będzie gorąco.

13. Mistrzowie II edycji ligi CNBA 3x3 - Banda Rudego z Rafałem Szubskim, Kamilem Drelichem i Adamem Steglińskim - po bardzo wyrównanym pojedynku wygrali z Gruby Ich Zje 12:11, ale przegrali ważne spotkanie z Sharks 13:15, bez dwóch zdań najciekawszy mecz tej kolejki.

14. Przed Bandą Rudego bardzo trudny mecz z Lajtowymi w Obronie, którzy chcą ograć wszystkich w tej edycji pozostając bez porażki.

15. Dynamity "mają najgorsze za sobą" jak powiedział Artur Kornacki, czyli mecz z Lajtowymi w Obronie. Bilans 3:1 jest dobrą zaliczką przed drugą kolejką. Dynamity mają jeszcze jednego asa w rękawie w osobie Witka Piątkowskiego, który zamierza przyjść pograć z chłopakami w drugiej kolejce (a wszyscy wiemy, co ten zawodnik potrafi robić).

Wszystkie wyniki, tabele oraz statystyki z ligi dostępne są na oficjalnej stronie FIBA3x3.

Druga kolejka już 17 listopada w godz. 16 do godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy - wstęp wolny!Partnerzy

R E K L A M A