Aktualności

Wszystkie działy

Z Bad Boys mistrzami Ligi Letniej!

Z Bad Boys mistrzami Ligi Letniej!

To był mecz godny finału!

Wczoraj zakończyła się kolejna edycja koszykarskich zmagań na boiskach zewnętrznych. W meczu zakończonym po dwóch dogrywkach Z Bad Boys pokonali ButyNieGrają Medest 59:57. MVP spotkania został wybrany Patryk Wal ze zwycięskiej drużyny.

Wczoraj rozegrano ostatnie cztery spotkania rozgrywek, które rozpoczęły się 1. lipca. Zanim w akcji obejrzeliśmy finalistów, naprzeciwko siebie stanęły drużyny walczące o IX, VII oraz III miejsce.
OVOO pokonali debiutujących w rozgrywkach pod szyldem CNBA New Kids On The Court 78:44. Wśród zwycięzców prym wiódł Maciej Andrzejczak, który zdobył aż 40 punktów. To kolejny świetny występ tego gracza, który ze średnią prawie 28 punktów w każdym meczu został najlepszym strzelcem całych rozgrywek. W „Nowych Dzieciakach” Maciej Rakowski zdobył 12 punktów do których dołożył 6 zbiórek.

W meczu o VII miejsce Komary dość łatwo pokonały Giorgo Ulani. Nie do powstrzymania był Maciej Rasiński, który trafił trzy rzuty z rzędu z dystansu, w tym jeden z faulem. Łącznie zgromadził 24 punkty. Wojciech Pietrakiewicz zanotował ciekawą linijkę statystyczną – 13 punktów, 18 zbiórek, 8 przechwytów i 7 asyst. Po przeciwnej stronie parkietu wyróżnił się Piotr Jaczewski, który był bliski zgromadzenia double double. 

Samo Gęste, którzy byli jednymi z faworytów do wygrania ligi, po minimalnie przegranym półfinale zmierzyli się z Z Sędziami Nie Wygrasz. Ci drudzy z kolei zostali czarnym koniem rozgrywek. W meczu o najniższy stopień podium Samo Gęste zdobyli aż 91 punktów, nie dając szans przeciwnikom. Hubert Lewandowski (MVP ligi) zdobył 33 punkty, a Arkadiusz Świt (pierwsza piątka ligi) dorzucił 26 oczek. Warto podkreślić, że w drużynie Sędziów w Lidze Letniej grały aż trzy zawodniczki, zdobywając sporo punktów.

Na samym końcu byliśmy świadkami niezwykle emocjonującego finału. W rundzie zasadniczej Z Bad Boys po pościgu w końcówce pokonali ButyNieGrają Medest czterema punktami. To był przedsmak tego, co widzieliśmy wczoraj. Od pierwszej kwarty wymiana ciosów i gra punkt za punkt. Na skuteczne rzuty Krzysztofa Harlaka i Dominika Jędrzejewskiego skutecznie odpowiadał Patryk Wal i Filip Tonkiel. Kacper Kramarz (MVP 44. edycji) miał na początku spotkania problemy ze skutecznością. Po pierwszej połowie 27:22 dla „Ze Złymi Chłopcami”. Po zmianie stron większe tempo narzuciły „Buty”, dzięki czemu wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Ostatnia kwarta regulaminowego czasu gry to już walka nerwów. Przy remisie to ButyNieGrają Medest mieli ostatnie posiadanie, jednakże rzut z gry okazał się niecelny. W doliczonych pięciu minutach żadna ze stron nie była w stanie przeważyć szali na swoją korzyść. Ważny rzut spod kosza przestrzelił Krzysztof Harlak. To wszystko sprawiło, że kibice mogli liczyć na druga dogrywkę. I tutaj ponownie jak w regulaminowym czasie ostatnie posiadanie z pola ataku mieli gracze pochodzący w większości z Kutna. Wejście na kosz Arkadiusza Stachery (12 punktów) skutecznie i efektownie zablokował Patryk Wal. Faulowany na 0,4 sekundy przed końcem Patryk Wal trafił jeden rzut wolny, drugi celowo pudłując i tak oto Z Bad Boys pokonali przeciwników 59:57! 

Bezpośrednio po Finale zostały wręczone pamiątkowe statuetki, medale i puchary dla najlepszych drużyn i zawodników. Wspomniany Patryk Wal został wybrany MVP finału, gromadząc 12 punktów, 16 zbiórek i 5 bloków. Najlepszym rzucającym za 3 został Krzysztof Harlak (ButyNieGrają Medest), natomiast najlepszym strzelcem Maciej Andrzejczak (OVOO). Do pierwszej piątki ligi zostali wybrani Kacper Kramarz (Z Bad Boys), Dominik Jędrzejewski (ButyNieGrają Medest), Arkadiusz Świt (Samo Gęste), Radosław Suwalski (Z Sędziami Nie Wygrasz) oraz Wiktor Wilk (PKK 99). Nagrodzono także wyróżniających się graczy pozostałych zespołów: Miłosza Olborskiego (Rozjuszone Leniwce), Wojciecha Pietrakiewicza (Komary), Piotra Jaczewskiego (Giorgo Ulani), Piotra Jaskólskiego (OVOO) oraz Macieja Rakowskiego (New Kids On The Court). 

Więcej informacji na facebooku.

Ligę zorganizowało stowarzyszenie CNBA

Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Łodzi w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - „Łódź Sportowa – organizacja imprez sportowo – rekreacyjnych. Partnerzy

R E K L A M A