Aktualności

Wszystkie działy

Zaczynamy!

Zaczynamy!

Przed nami prawie 290 meczów - będzie się działo...

Już za kilkanaście godzin zainauguruje 50. edycja łódzkiej CNBA. W tym sezonie zagra aż 55 zespołów, podzielonych na cztery klasy rozgrywkowe.  

Tytułu wywalczonego w grudniu broni Eko-Bio Basket Squad, który po emocjonującym finale pokonał zespół Z Kimś 76:74. Ta edycja dla obrońców tyułu może być wyjątkowa – jeśli uda im się ponownie wygrać Superligę to w klasyfikacji medalowej będą pierwszym zespołem, który aż dziesięciokrotnie sięgnie po mistrzostwo najwyższej klasy rozgrywkowej. Będzie to niezwykle trudne, ponieważ jest kilka bardzo mocnych ekip. Do pretentendów od kilku edycji należą wspomniani Z Kimś, młodzi studenci Uniwersytetu Medycznego, ButyNieGrają Medest, którzy już trzykrotnie stawali na najniższym stopniu podium czy też Elbudplast, grający najdłużej ze wszystkich ekip. Nie należy zapominać oczywiście o mistrzach 48. edycji – mocno kontyzjowanych w ostatnich miesiącach Bad Boysach.  

Od wielu lat niezwykle ciekawie jest w I lidze, gdzie tak naprawdę ciężko wskazać faworyta w jakimkolwiek spotkaniu. Spadkowicze z Superligi będą chcieli udowodnić, że był to wypadek przy pracy. W pełnych składach dobrze prezentują się zespoły Mosquitos oraz MAT . Choć grają od kilku edycji, to dużo doświadczenia posiada Gang Galerii, ekipa złożona z graczy z Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. Zdobywali już tytuły w innych ligach (między innymi w ujazdowskiej „UBL”) i tutaj zapewne mają apetyt na pojedynki w Superlidze. Nieobliczalne dwa składy Leniwców mogą grać o najlepszą czwórkę, a równie dobrze walczyć o utrzymanie – dużo zależy od dyspozycji dnia i składu, w jakim będą przychodzić na mecze przu ul. Północnej w Łodzi. 

W II lidze rywalizować będzie Sędziejowicki Basket, Zimna Zalewajka czy Razem Ponad Tonę, które jeszcze rok temu biły się o playoffy wyższej klasy rozgrywkowej. Każdy z uczestników ligi zna ekipy TAMIZO., Ceglaży czy też 70S, ponieważ trzon tych zespołów stanowią gracze, rywalizujący w lidze od przynajmniej kilkunastu lat. Ten poziom rozgrywkowy charakteryzuje się tym, że żadna z ekip nie chce spaść, a bardzo dużo liczy na awans i rywalizacje w pierwszej lidze, od której jest tylko o krok od gry w najlepszej Superlidze. 

Do III ligi dołączyły w tej edycji aż cztery nowe zespoły! Czego się po nich spodziewać? Część odpowiedzi uzyskamy po pierwszych 2 – 3 tygodniach, kiedy zobaczymy w akcji powracający Money Time II, MUKS Park Zduńską Wolę, Nowosolną Crew oraz Venom Viper Squad. Widać, że do ligi dołączają kolejni gracze nie tylko z Łodzi, ale całego województwa. Cieszymy się, że wspólnie tworzymy coraz większą rodzinę CNBA, grającą w basket i integrującą środowisko koszykarskie. Ciężko tutaj wskazać faworytów, dopóki nie zobaczymy wszystkich trzynastu ekip w akcji. Tutaj może stać się wszystko, więc ze zniecierpliwieniem czekamy na rowój wydarzeń. 

Mecze są rozgrywane co tydzień od wtorku do czwartku w godzinach 18:30 – 22:00. Zapraszamy do hali KS Społem przy ul. Północnej 36 w Łodzi – wstęp wolny. 

Więcej informacji na facebooku.

Organizator: CNBA
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Kino Helios Sukcesja, agencja reklamowa Zet Kreska, labotiga.pl – księgarnia internetowa, Break.Expert, Centrum Medyczne „Przychodnia Łódź, agencja reklamowa Studio W, KS Społem Łódź. Partnerzy

R E K L A M A