Aktualności

Wszystkie działy

Zapowiedź ćwierćfinałów

Zapowiedź ćwierćfinałów

Przed nami faza pucharowa!

Zapowiedź ćwierćfinałów Ligi Letniej CNBA.

Wtorek

19:40 Sharks - Rozjuszone Leniwce

Rekiny w grupie odniosły dwa zwycięstwa. W pierwszym meczu pokonali dość wyraźnie pierwszoligowy OVOO. W drugim ciekawym spotkaniu zmierzyli się z drużyną składającą się w przeważającej części z mieszkańców Kutna. W zespole Buty Nie Grają Medest gra kilku zawodników z przeszłością ligową, zarówno w rozgrywkach seniorskich ŁZKosz jak i PZKosz. Doświadczenie Rekinów procentuje zawsze, kiedy są oni postawieni pod ścianą, czy to walcząc o utrzymanie w Superlidze, czy tez w meczu o prym w grupie podczas rozgrywkach na świeżym powietrzu. Liderami zespołu są Mateusz Głowacki oraz Bartłomiej Frątczak. Ten ostatni pod koniec ostatniego spotkania doznał kontuzji, jednakże mamy nadzieję, że w pełni sił wystąpi we wtorkowym spotkaniu.
Rozjuszone Leniwce słyną ze swojej zawziętości i walki w każdym meczu na sto procent. W grupie do końca walczyli z Multibondem, a zabrakło im jedynie czterech oczek do dogrywki.  W pierwszym meczu przeciwko drużynie Superligowej nie zagrał Alan Papis, który w drugim spotkaniu rzucił aż 35 punktów. Czy tym razem również zanotuje podobny występ i pociągnie drużynę do półfinału? Nie zapominajmy o Piotrze Kozakiewiczu, który jest mistrzem w walce o zbiórki – nie ma dla niego nigdy straconej piłki. 

20:50 Kierdery - Mocni Razem

Mocni Razem mają jednych z najlepszych kibiców podczas Ligi Letniej. To oni są szóstym zawodnikiem zespołu, dopingując z całych sił swoją drużynę. Mocni Razem zameldowali się w ćwierćfinale dzięki wygranej jednym punktem z Looney Squad. Siłą zespołu jest wyrównany skład, nigdy nie wiadomo, kto danego dnia będzie najlepiej punktującym zespołu. Po drugiej stronie wystąpią Kierdery, a więc drużyna złożona z zawodników znanych z parkietów CNBA, jak i rozgrywek okręgowych. Dotychczas najlepszym strzelcem drużyny jest Dominik Jędrzejewski, jednakże jest tutaj wielu efektownych graczy ofensywnych. Patrząc na skład słychać głosy, że drużyna stoi na wysokiej pozycji wśród bukmacherów, jeśli chodzi o podium Ligi Letniej. Jednakże aby tego dokonać, muszą na początku pokonać drużynę, która jest „mocna razem”. Czy im się to uda? Dowiemy się tego już niebawem.

Czwartek

19:40 Multibond - Buty Nie Grają Medest

Wspomnie Buty Nie Grają Medest podejmą wyjadaczy z Superligi. Warto przypomnieć, że Multibond już kilkakrotnie stawał na podium „standardowych rozgrywek”, natomiast w  Lidze Letniej – jako Impall – zajmował wysokie miejsca. Oba zespoły oddają dużo rzutów z dystansu, ale także przeprowadzają bardzo szybkie kontrataki, napędzane przez swoich rozgrywających. W Multibondzie błyszczy duet Igor Grodzki – Adam Stegliński, którzy są niezwykle skuteczni w penetracji na kosz. Z drugiej strony młodzi, ale niezwykle ograni zawodnicy z Kutna, którzy z niejednego pieca chleb jedli. W ostatnim meczu przeciwko Rekinom widzieliśmy, jak w ciągu minuty byli w stanie odrobić 9 punktów straty. Zapowiada się szybki mecz „run and gun”, z dużą liczbą efektownych akcji oraz kończenia akcji w stylu mistrzowskich Golden State Warriors. 

20:50 Bad Boys - WOW Jak Oni pięknie grają!

Czy Źli Chłopcy będą podziwiać przeciwników, którzy będą pięknie grać? A może to wielki Wow w wykonaniu Bad Boys spowoduje, że gracze w komiksowych strojach nie znajdą swojego rytmu gry? Nie wiemy, ale obstawiamy, że nie raz krzykniemy WOW podczas spotkania. Bad Boysi w dwóch meczach zdobyli 152 punkty, gromiąc przeciwników. Często ich mecze wyglądają jak rozgrzewka, jednakże już w czwartek zacznie się granie na poważnie. Z drugiej strony Witek Piątkowski na pewno będzie motywować siebie i swoich kolegów, do gry na najwyższych obrotach. W końcu Wow notowali wiele wygranych w ciągu ostatnich kilku meczów w różnych rozgrywkach na łódzkich i okolicznych placach. Czy powrócą na zwycięskie tory? Liderami zespołów są Przemek Majewski oraz Piotr Strabanik. Ten pierwszy znany jest z tego, że potrafi trafić z każdej pozycji, zarówno za 2 jak i 3 punkty. Krążą legendy, że to Piotr Strabanik był protoplastą obecnej tendencji w NBA, a więc wysokich, silnych graczy, którzy umieszczą piłkę w koszu po zbiórce w pomalowanym, albo dla odmiany wykonując rzut z 8 metrów. Bad Boysi dzielą się piłką tak, że w jednej akcji pięciu zawodników może mieć otwartą drogę do kosza. Adam Turant daje się poznać jako playmaker, ufający partnerom, a jak nie idzie, to potrafi rzucić się na piłkę lub też przeciwnika ;)
Czekamy z niecierpliwością na ten ostatni ćwierćfinał.

Wszystkie mecze odbędą się na boisku przy ul. Strykowskiej 10/18 w Łodzi. Wszystkie aktualności związane z Ligą Letnią dostępne są na naszym facebooku.Partnerzy

R E K L A M A