Aktualności

Wszystkie działy

Zapowiedź fazy play-off ligi 3x3

Zapowiedź fazy play-off ligi 3x3

W sobotę 8 grudnia w hali Społem drużyny powalczą o udział w prestiżowym finale.

Po rundzie zasadniczej zakończonej 21 listopada poznaliśmy pary ćwierćfinałowe. Zwycięzcy zmierzą się ze sobą w półfinałach, zaś przegrani zagrają o miejsca 7., 5. i 3. Finał rozgrywek ligi 3x3 zaplanowany jest już 15 grudnia podczas Wielkiego Finału CNBA. Poniżej krótka zapowiedź tego, co czeka nas w najbliższą sobotę:

Lajtowi w Obronie (1 miejsce po rundzie zasadniczej) – Gentlemen (8.)

Lajtowi zdominowali ligę 3x3 wygrywając wszystkie swoje spotkania. Drużynę Kuby Orłowskiego cechuje świetna obrona oraz gra na najwyższym biegu bez względu na formę przeciwników. Wobec powyższego drużyna Gentlemen, która nie odniosła jeszcze zwycięstwa w lidze, może mieć problemy. Należy jednak podkreślić, że w ostatniej kolejce Gentlemeni przyszli w pełnym składzie i napsuli wiele krwi swoim przeciwnikom. Pewne jest, że Krzysztof Frydrysiak i Patryk Sadowski tym razem nie pozwolą ograć się tak łatwo jak podczas sezonu regularnego. 

Piekni i Bestia (4.) – Dynamity (5.)

Zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek. Piękni i Bestia w składzie z Piotrem Lewandowskim, Sebastianem Wolanem i Adamem „Kikiem” Kikowskim zmierzą się z bardzo doświadczonymi zawodnikami CNBA, tj. m.in. Arturem Kornackim, Markiem Jędrzejewskim czy Jackiem Kędzią. Emocje mogą sięgnąć zenitu, bowiem ciężko jednoznacznie określić, która drużyna jest lepsza. O zwycięstwie Pięknych i Bestii może zadecydować forma strzelecka Adama „Kika” Kikowskiego, który walczy o tytuł najlepszego strzelca zza łuku, zaś o sukcesie Dynamitów dyspozycja podkoszowych, zwłaszcza Marka Jędrzejewskiego.

Sharks (2.) – Gruby Ich Zje (7.)

Sharks są rewelacją rozgrywek ligi 3x3. Kto widział mecze Rekinów z pewnością się zgodzi, że Michał Wasilewski i Alan Kacperski potrafią grać w kosza. Pierwszy, niczym Kobe Bryant, rzuca fade away’e oraz seriami trafia trójki, drugi zaś sam kreuje sytuacje rzutowe wchodząc nie bojąc się żadnego przeciwnika. Gruby Ich Zje to drużyna – zagadka. Jeśli przyjadą (mamy nadzieję, że tym razem uda im się dotrzeć), to mogą zaskoczyć Sharks rzutami za trzy. Kuba Cykowski to prawdziwy strzelec i jeśli będzie miał dobry dzień, to Gruby może się najeść.

Banda Rudego (3.) – POS (6.)

Mistrzowie II edycji ligi 3x3 chcą obronić tytuł – to jest pewne. Czy drużyna Rafała Szubskiego będzie miała ku temu sposobność? Na początku muszą ograć POS – drużynę, która wygrała jedno spotkanie w rundzie zasadniczej i która wciąż szlifuje umiejętności gry 3x3. Kluczem do wygrania z POS może być postawa rozgrywających Bandy Rudego – Rafała Szubskiego i Adama Steglińskiego, którzy niepilnowani mogą sprawić piekło na ziemi drużynie POS rzucając im wiele trójek nawet z 8-9 metra. POS musi szukać swojej szansy w skutecznej grze podkoszowej Przemysława Drożdża oraz w kreowaniu wolnych pozycji rzutowych pozostałych graczy POS. 

W trakcie fazy play-off odbędzie się konkurs rzutowy o nowej formule – zawodnicy będą rzucać minutę – celny rzut spod kosza będzie liczony jako 1 punkt, spoza „trumny” za 2, z linii rzutów wolnych za 5, zza łuku za 10, z koła środkowego za 50, „coast to coast” za 100. 
Mecze odbędą się w godzinach 16-18:30 tradycyjnie w hali Społem przy ul. Północnej 36 w Łodzi. Zapraszamy!Partnerzy

R E K L A M A