Aktualności

Wszystkie działy

Zapowiedź finału 45 edycji

Zapowiedź finału 45 edycji

Finał, Gala i projekcja filmowa, to wszystko już w środę!

Obrońcy tytułu zmierzą się z aktualnymi wicemistrzami. Czy Z Kimś sięgną po drugie mistrzostwo z rzędu? A może jednak Basket Squad zdobędzie srebrne sygnety, dzięki czemu zostaną samodzielnym liderem w klasyfikacji medalowej wszechczasów? Odpowiedź poznamy w środowy wieczór. Początek meczu o godz. 18:15 w Zatoce Sportu przy al. Politechniki 10.

Do tej pory w ramach 45 edycji CNBA odbyło się 249 meczów w czterech klasach rozgrywkowych. Spotkanie pomiędzy najlepszymi zespołami Superligi będzie wisienką na torcie. Z Kimś oraz Basket Squad zagrali w finale 44 edycji w czerwcu – wszyscy pamiętamy niesamowity rzut z połowy Kacpra Kramarza, decydujący o pierwszym tytule podopiecznych Adama Turanta. W tym sezonie drużyny zagrały ze sobą ostatni mecz w fazie zasadniczej, decydujący na tamtym etapie o pierwszym miejscu w grupie. Jak można było się domyślać, spotkanie dostarczyło ponownie wielkich emocji. Ostatecznie Z Kimś okazali się lepsi jedynie o trzy punkty.

Liderem niepokonanej drużyny w tej edycji jest Patryk Wal. Rozgrywa on kolejny świetny sezon, będąc najlepszym strzelcem całej ligi. Kiedy trzeba Patryk nie tylko skutecznie punktuje, ale także blokuje rywali, skutecznie odpierając ataki kolejnych graczy. Dzielnie wspiera go Mateusz Staniaszek, który zagrał w tegorocznym Meczu Gwiazd. Do formy wraca Kacper Kromer, który coraz częściej pojawia się na parkietach CNBA. Charakterystycznym punktem drużyny jest siła ofensywna – nigdy nie wiadomo, który zawodnik będzie najskuteczniejszym strzelcem danego meczu.
Po przeciwnej stronie Basket Squad, który walczy o swój dziewiąty tytuł mistrzowski. Niekwestionowaną gwiazdą zespołu jest Łukasz Sil, wielokrotnie wybierany MVP sezonu zasadniczego i finałów. Kiedy jest na placu możemy być pewni, że zanotuje kolejne double double. Nie zapominajmy o bardzo mocnym obwodzie – Robert Kowalski zdobył w lidze wszystko, co było do zdobycia, a Jakub Borowski rzuci się na każdą bezpańską piłkę, a także zrobi wszystko, aby powstrzymać przeciwnika. Do tego wszystkiego Michał Szymański, coraz pewniej czujący się w zespole dowodzonym przez Marcina Michalskiego.  

Prócz samego meczu, kibice będą mogli podziwiać w akcji najlepsze cztery dwójki w finale Konkursie Rzutowego. Do zwycięzców trafi prawdziwa sztabka złota!
W przerwach spotkania zaplanowano występ Bootylicious Crew, formacji zajmującej się twerkiem. Będzie niezwykle zmysłowo, efektownie oraz przebojowo. 

O godz. 20:15 w kinie Helios Sukcesja (al. Politechniki 1) rozpocznie się Gala Wręczenia Nagród 45 edycji. Efektowne nagrody, przygotowane przez agencję reklamową Zet Kreska oraz Basketzone.pl, trafią do najlepszych zawodników i drużyn mijającej edycji. 
Do Galerii Sław i Przyjaciół CNBA zostaną zaproszone kolejne osoby, które od wielu lat rywalizują na parkiecie hali KS Społem w Łodzi. Organizatorzy przygotowali również ciekawe materiały foto i video.

Organizatorzy ligi wraz z Kino Helios przygotowali dla przybyłych uczestników rozgrywek (wraz z osobami towarzyszącymi) specjalną projekcję filmową z bieżącego repertuaru. Film zostanie wyświetlony bezpośrednio po Gali, około godz. 21:00.

Jesteśmy pewni, że środowy wieczór spędzony razem z CNBA będzie niezwykle udany. Jest to niemalże ostatnia okazja, aby spotkać się przed świętami, jednocześnie delektując się koszykarskim świętem. 

Organizator: stowarzyszenie CNBA 
Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Basketzone.pl, All Star Restaurant & Cocktail Bar, agencja reklamowa Zet-Kreska, Labotiga.pl, Studio W, KS Społem Łódź, Kino Helios w Łodzi, Fundacja Betka 
Partner techniczny: SpaldingPartnerzy

R E K L A M A