Aktualności

Wszystkie działy

Zapowiedź półfinałów Superligi

Zapowiedź półfinałów Superligi

Oto zapowiedź Maćka Żaka przed dzisiejszymi meczami.

Dziewięć kolejek rundy zasadniczej za nami, jeszcze tylko trzy spotkania i poznamy zwycięzcę zimowej edycji CNBA. Dziś poznamy finalistów najwyższej klasy rozgrywek.

Z KIMŚ (8-1) - ELBUDPLAST (6-3) 

w grupie zwycięstwo Elbudplastu 74-47 (LINK)

Patrząc tylko na bilans gier w rundzie zasadniczej faworytem wydaje się Z Kimś, walczące kolejny raz o swój pierwszy tytuł. Jeśli jednak spojrzymy nieco dokładniej okaże się, że ekipy mają zbliżony bilans małych punktów za cały sezon. Podopieczni Adama Turanta swojej jedynej porażki doznali właśnie z Elbudplastem, który miejsce w półfinale zapewnił sobie rzutem na taśmę (a w zasadzie sławnym już rzutem o deskę w wykonaniu Jacka Kędzi) w ostatniej kolejce. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

Kluczowe mogą okazać się:
- sytuacja kadrowa obu drużyn (w potyczce grupowej Elbud grał w 8, a Z Kimś w 6)
- ewentualna obecność w składzie „granatowych” Michała Wasilewskiego – MVP finału XL edycji, który zagrał w tym roku tylko raz w CNBA, ale dzięki temu może zagrać w fazie playoff, a wiadomo, że jest to gracz, który może „zrobić różnicę”
- chłodna głowa w tak ważnym meczu
 
M-STYL (7-2) – MULTIBOND (6-3)

w grupie zwycięstwo M-Stylu 58-35 (LINK)

Równie ciężko wskazać faworyta w drugim dzisiejszym półfinale. Multibond po trudnym początku sezonu (terminarz!) zakończył rundę zasadniczą pięcioma kolejnymi wygranymi. M-Styl po zaciętym meczu przegrał minimalnie z Elbudplastem, ale i tak zajął wyższe miejsce w tabeli, a siłą tej drużyny jest przede wszystkim defensywa – (jedyna drużyna superligi tracąca mniej niż 50 pkt./mecz). Kto zwycięży?

Kluczowe mogą okazać się:
- czy obronie M-Stylu uda się (tak jak w meczu fazy grupowej) zatrzymać Krzysztofa Harlaka i Przemysława Grabowskiego (wówczas odpowiednio: 1/9 i 4/19 z gry)?
- co wniesie do gry Dominik Jędrzejewski, który dołączył do Multibondu 4 mecze temu i może się pochwalić najwyższym evalem w drużynie?
- kto powstrzyma potrafiących trafiać za 3 Bartłomieja Szczepaniaka, Mariusza Łysio (w meczu grupowym rekordowe w karierze cztery celne „trójki”!) i zagraniczny duet Manieri/Gacia?Partnerzy

R E K L A M A