Aktualności

Wszystkie działy

Zapowiedź I ligi (08.06 - 10.06)

Zapowiedź I ligi (08.06 - 10.06)

Ostatnie mecze I ligi przed nami!

W tym tygodniu I liga kończy zmagania, a przynajmniej większość drużyn. Dwie z nich z miejsc 2 i 3 zagrają w późniejszym czasie baraż o Superligę, natomiast te z miejsc 12, 13, 14 i 15 o utrzymanie. Zacznijmy jednak po kolei.

Dzisiaj Slackersi zagrają z Polską Organizacją Sportową o lepsze rozstawienie przed barażami. Jest to istotne, ponieważ w II lidze jest wiele dość młodych (stażem) ekip, które jednak mają zawodników z kilkuletnim stażem w lidze. Na pewno wszystkie mecze barażowe mogą okazać się wyrównane. W Slackersach swoją grą wyróżnia się Góralski Mikołaj, który zdobywa średnio ponad 15 punktów w każdym spotkaniu. W POSie natomiast aż czterech graczy notuje wskaźnik eval w okolicach 10, co świadczy o wyrównanej pierwszej piątce. 
Kolejny mecz jest niezwykle istotny, ponieważ zwycięzca zagra baraż o utrzymanie, natomiast przegrani żegnają się z I ligą. W BKS Lalailo gra Marcin Rydlewski, kilkukrotnie wygrywający klasyfikację na najlepszego zawodnika I lub II ligi. W tym sezonie to wyróżnienie także trafi do niego. Czy ekipa Matshop.pl Tomasza Michalskiego, na czele z Remigiuszem Kamińskim, powstrzyma BKS? Już w poprzednich edycjach widzieliśmy wiele wygranych Matshopu w końcówkach sezonu, może i tym razem będzie podobnie.

W środę WOW – Jak oni pięknie grają! zmierzą się z Zimną Zalewajką. Ci pierwsi po bardzo dobrej fazie zasadniczej (zakończonej bilansem 6-1) musieli uznać wyższość Gentlemenów. Na pewno jednak chcą zakończyć obecną edycję i pozostawić po sobie tak dobre wrażenie, jak robi na wszystkich ich meczowy outfit. Zimna Zalewajka dowodzona przez Filipa Nowaka oraz Sebastiana Fronczaka na pewno zostawi serce na boisku – jak zawsze zresztą. 
Looney Squad jeszcze jakiś czas temu grał w najniższej klasie rozgrywkowej. Teraz powalczy o dziewiąte miejsce z Rozjuszonymi Leniwcami. W „Nutkach” zdecydowanym liderem jest Adrian Lamus, który jednocześnie jest najlepszym punktującym i podającym zespołu. Pamiętajmy, że w akcji obejrzymy Leniwców, a więc będzie zapewne głośno i nieustępliwie. Piotr Kozakiewicz i Jakub Hańćka dominują na desce, ale czy tym razem to wystarczy do ostatecznego zwycięstwa?
O godz. 21:00 to co tygrysy lubią najbardziej, a więc finał! Niepokonany nie tylko w tej edycji, ale w całej swojej historii ŁDZ All Stars, a po drugiej stronie Gentlemen. W fazie grupowej Ci pierwsi okazali się skuteczniejsi, jednakże finał rządzi się swoimi prawami. Czy Alicja Bednarek po raz kolejny oczaruje przeciwników, w międzyczasie pokazując swoje nieprzeciętne umiejętności koszykarskie i rzucając kilkanaście punktów? Czy jednak ŁDZ All Stars skoncentrują się na swoim zadaniu, którym jest przedłużenie passy zwycięstw i awans do Superligi? To będzie dobry mecz!

W czwartkowych zmaganiach Ball Dont Lie zagra z King Brokerem, a stawką tego meczu będzie nie tylko trzecie miejsce w lidze, ale także możliwość gry w barażach. Trzech muszkieterów – Rafał Szubski, Tomasz Zając oraz Damian Wiaderny vs Jarosław Jabłoński, Cezary Ręklewski oraz Mateusz Kisiel. Wiemy jedno, wygra lepszy bo podobno piłka nie kłamie ;)
W meczu o piątą pozycję Buty Nie Grają Medest podejmą OVOO. Aż pięciu zawodników Medest zdobywa ponad 10 punktów w każdym meczu. W OVOO pierwsze skrzypce gra Piotr Jaskólski (19,6 pkt na mecz). Drużyny zagrały ze sobą swój pierwszym mecz w edycji, i rewanżem zakończą obecne rozgrywki.

Dzisiaj wyjątkowo mecze odbędą się o godz. 19:00, 20:00 i 21:00. W kolejne dni gramy według terminarza dostepnego na naszej stronie www.cnba.pl

Organizator: stowarzyszenie CNBA

Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Basketzone.net, All Star Klubokawiarnia, Studio W, Kino Helios w Łodzi, agencja reklamowa Zet-Kreska, Labotiga.pl

Partner techniczny: SpaldingPartnerzy

R E K L A M A