Aktualności

Wszystkie działy

Zapowiedź II ligi (08.06 - 10.06)

Zapowiedź II ligi (08.06 - 10.06)

To będą dobre mecze!

W tym tygodniu odbędzie się 6 spotkań II ligi. I to będą dobre mecze, w to wierzymy!

Dzisiaj będziemy świadkami meczów o miejsca 5 – 8. W tym o miejsce premiowane możliwością gry w barażu Do Przodu zmierzy się z Watahą. Do przodu mają za sobą bardzo udany mecz z Mocnymi Razem, z kolei Wataha dość gładko ograła Chechło Drinking Team. Piotr Maciejewski kontynuuje swój udany zespół, ale czy poniesie na swoich barkach swój team? Może jednak wśród przeciwników swój dzień będzie mieć Paweł Gacki, niezwykle niebezpieczny strzelec z dystansu...
W drugim spotkaniu Mocni Razem jako jeden kolektyw podejmą Chechło, w składzie których gra jedna z nielicznych Pań – Agnieszka Szatkowska. Chcieliśmy tylko zaznaczyć, że będzie to rewanż za grupowe spotkanie, wygranych przez Mocnych. 

W środę zagrają J Consulting Lucky Winners oraz Ceglaże. Stawką meczu będzie uniknięcie barażu o utrzymanie w II lidze, dlatego żadna z drużyn nie odpuści. W Lucky Winnersach gra niejeden, nie dwóch, a trzech Panów Śnieżyńskich :) Czy rodzinne więzy i zrozumienie na boisku jak i poza nim przyda się w tym meczu? Ceglaże zapewne oprą swoją taktykę na boiskowym doświadczeniu jak i skutecznych podaniach Andrzeja Kamińskiego. 
Spodziewamy się wyrównanego spotkania o trzecie miejsce, w którym Mosquitos stanie naprzeciw All4One. Wśród „młodszych komarów” bardzo dobry sezon rozgrywa Wojciech Pietrakiewicz, który jakiś czas temu wrócił po poważnej kontuzji. Podobne statystyki notuje Michał Rzeżniczak z All4One, więc pojedynek tych strzelb może elektryzować kibiców. 
Mecz wagi najcięższej czeka nas o godzinie 19:50. W finale tej klasy rozgrywkowej Razem Ponad Tonę postarają się przycisnąć kąśliwe Komary. „Wagę ciężką” reprezentują w większości byli gracze Łódzkiego Klubu Sportowego. Arkadiusz Świt wygląda, jakby rzuty za 3 stanowiły taki problem, jak celny rzut spod dziury. Do tego Dominik Binkowski, który jak trzeba to zdobędzie punkty po wjeździe, ale jak nie jest potrzebny to otwiera partnerom drogę do kosza, a czasami (tak ponad 3 razy w meczu) wybierze piłkę przeciwnikom z kozła. Z Komarami może nie być tak łatwo, ponieważ to właśnie w ich szeregu gra MVP 44 edycji – Dominik Stańczyk. Co więcej, nie jest najlepszym strzelcem zespołu, więc to świadczy o ogromnym potencjale ofensywnym całego składu. Obstawiamy, że może to być jeden z ciekawszych finałów II ligi ostatnich lat. Obyśmy się nie zawiedli!

W czwartek Wiśniowa Góra walczy o pozostanie w II lidze w następnej edycji. Taki sam cel mają UMed Bullets, zespół złożony w większości z zagranicznych studentów. W sezonie zasadniczym UMed pokonał przeciwników trzema punktami, więc spodziewamy się dramaturgii również pojutrze. Grzegorz Klepacz z Wisniowej musi użyc swoich koszykarskich trików, aby przedłużyć szanse na pozostanie w lidze. W „Pociskach” jedno jest pewne: że nic nie jest pewne, dlatego czekamy na rozpoczęcie tego pojedynku. 

Organizator: stowarzyszenie CNBA

Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Basketzone.net, All Star Klubokawiarnia, Studio W, Kino Helios w Łodzi, agencja reklamowa Zet-Kreska, Labotiga.pl

Partner techniczny: SpaldingPartnerzy

R E K L A M A