Aktualności

Wszystkie działy

Zapowiedź Superligi (08.06 – 10.06.2021)

Zapowiedź Superligi (08.06 – 10.06.2021)

Oto co nas czeka w tym tygodniu w Superlidze.

Już w tym tygodniu sporo wyjaśni się w tabeli Superligi. Na początku niezwyciężony Elbudplast podejmie drugą ekipę Basket Squadu. Ci pierwsi mają już zapewniony udział w półfinale, natomiast podopieczni grającego trenera – Marcina Michalskiego – walczą o utrzymanie w Superlidze.
Po nich nadejdzie czas na mecz kolejki – wicelider podejmie trzeci zespół z tabeli. Obydwa zespoły mają tylko po jednej porażce, a wygrana w tym meczu może nawet zapewnić awans do najlepszej czwórki po rundzie zasadniczej. Filip Tonkiel oraz Patryk Wal (Z kimś) są obecnie najlepszymi zawodnikami Superligi, jeśli liczyć wskaźnik evaluation. Basket Squad jeszcze nie pokazał pełni możliwości, wynikającej z braku pełnego składu. Jak będzie tym razem?
W ostatnim meczu dnia M-Styl zagra z walecznymi Los Parkiet Cykliners. W wielu poprzednich edycjach w tej fazie sezonu M-Styl przygotowywał się do playoffów. Tym razem cały czas walczy o strefę medalową, tak samo jak ich przeciwnicy. Nie powinno zabraknąć emocji, dla tych dwóch ekip jest to mecz „z nożem na gardle”.

W tym tygodniu mamy podwójną dawkę emocji w Superlidze. W czwartek kolejne trzy spotkania, w tym czarny koń sezonu (Bad Boys) zagrają z Elbudplastem. Dla złych chłopców ten sezon jest najlepszy w historii, a jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dużym atutem zespołu jest wyrównany skład – nigdy nie wiadomo, kto będzie najlepszym punktującym czy też zbierającym w meczu. Po stronie Elbudplastu warto wskazać na wieloletnie zgranie i doświadczenie na każdym szczeblu rywalizacji. Jacek Kędzia gra kolejny sezon życia, notując na swoje konto średnio 19 punktów i ponad 9 zbiórek.
Rekiny zagrały bardzo dobre zawody w poprzednim tygodniu i mają w planie podtrzymać zwycięską serię. Cyklinersi zrobią jednak wszystko, aby pokrzyżować ich plany. Zapewne Paula Kubiak przygotuję taką taktykę, aby wykorzystać wszystkie słabe punkty zespołu Artura Siejki. Wszyscy jednak wiemy, że Artur jest od początku istnienia ligi zaangażowany w rozgrywki i kiedyś znał każdą płytkę na boisku, a teraz każdy zakamarek na I sektorze. To będzie ciekawa wojna taktyczna ;)
Niestety nie wiemy do końca, czy zespołowi Euro Seven uda się skompletować skład na mecz z Ciąg Dalszy Nastąpił. Mamy nadzieję, że obejrzymy spotkanie tych drużyn i walkę o pozostanie w tej klasie rozgrywkowej.

Zapraszamy na mecze w hali KS Społem przy ul. Północnej 36 - wstęp wolny, z zachowaniem obowiązujących obostrzeń.Partnerzy

R E K L A M A