Aktualności

Wszystkie działy

Znamy mistrzów I i II ligi!

Znamy mistrzów I i II ligi!

Razem Ponad Tonę oraz ŁDZ All Stars mistrzami w swoich ligach.

Choć zbliżamy się do końca zakończenia fazy grupowej Superligi, to w tym tygodniu poznaliśmy już dwóch mistrzów pozostałych klas rozgrywkowych.

W jednym z najciekawszych finałów II ligi ostatnich lat zmierzyli się Razem Ponad Tonę (bilans 7-2) oraz Komary (8-1). Oba zespoły zmierzyły się w fazie grupowej, gdzie 60:49 wygrali ci pierwsi. W rewanżu żadna z ekip nie mogła wyjść na wyższe niż kilka punktów prowadzenie. Wymiana cios za cios i duże emocje w końcówce, w których większym spokojem okazali się zawodnicy Razem Ponad Tonę, wygrywając 49:46. Dzięki temu bezpośrednio 1wansowali do I ligi. MVP spotkania finałowego został wybrany Dominik Binkowski, który zanotował 14 punktów, 6 zbiórek, 4 asysty oraz dwa przechwyty.

Kilkanaście minut później na parkiet wybiegli finaliści I ligi, a więc ŁDZ All Stars oraz Gentlemen. Dżentelmeni nie byli stawiani w roli faworytów przed rozpoczęciem sezonu, jednakże duże zaangażowanie, fenomenalnie grająca Alicja Bednarek (ponad 13 punktów w każdym meczu), strzelec Marcin Karmelita oraz Krzysztof Frydrysiak dominujący w polu trzech sekund poprowadzili zespół aż do tego etapu. Po przeciwnej stronie młodzi i ambitni gracze, którzy od 41 edycji, czyli momentu dołączenia do rodziny CNBA, nie przegrali meczu! Dowodzeni przez Adriana Stadnickiego, Michała Ścibiorka i Michała Kamińskiego dość łatwo uporali się z przeciwnikami, choć po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą czterech oczek. Dość szybko jednak ŁDZ All Stars włączyli wyższy bieg, skutecznie wykańczając kontrataki. Tym samym łódzkie gwiazdy awansowały do Superligi i podtrzymały swój niesamowity bilans zwycięstw. Statuetka MVP spotkania trafiła w ręce Huberta Jarocińskiego.

W innych ligach Basket Squad po bardzo dynamicznym i efektownym meczu pokonał M-Styl 61:57. Drużyny pokazały, co oznacza prawdziwy basket. Warto zaznaczyć, że ekipy Marcina Michalskiego i Mariusza Gaja w przeszłości grały wielokrotnie w finałach. Czy w tej edycji uda im się również spotkać w meczu o srebrne sygnety? W tym momencie nie do zatrzymania jest jednak Elbudplast, który z bilansem 8-0 pewnie awansował do półfinału. W minionym tygodniu pokonał we wtorek Basket Squad, a w czwartek Bad Boysów, którzy stają się powoli czarnym koniem rozgrywek. 

W I lidze Ball Dont Lie pokonali King-Broker 51:45 i jako ostatnia drużyna zapewniła sobie prawo do gry w barażu o wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej. Duża w tym zasługa Rafała Szubskiego oraz Tomasza Zająca, którzy razem zdobyli 39 punktów. 
W II lidze obejrzeliśmy mecz mocnej obrony. Mosquitos pokonali w nim All4One 29:27, stając na najniższym podium. W meczu o uniknięcie spadku z II ligi Wiśniowa Góra pokonała Umed Bullets 49:47 i zagra jeszcze baraż z drugą drużyną III ligi. W niej z kolei w finale zagra Start Łódź (który pokonał w półfinale And1 47:36) oraz Pominięci w drafcie, którzy z kwitkiem odprawili Blazersów.  

Przed nami ostatnie dwa tygodnie rozgrywkowe 44 edycji CNBA. Na pewno jeszcze sporo emocji, radości, rywalizacji oraz dobrej zabawy w koszykarskim klimacie. Więcej szczegółów na naszym facebooku.

Organizator: stowarzyszenie CNBA

Partnerzy: Urząd Miasta Łodzi, Basketzone.pl, All Star Restaurant & Cocktail Bar, agencja reklamowa Zet-Kreska, Labotiga.pl, Studio W, KS Społem Łódź, Kino Helios w Łodzi

Partner techniczny: SpaldingPartnerzy

R E K L A M A